Leblebi Nedir

LEBLEBİNİN FAYDALARI 

Leblebi düşük kalorili olduğu için zayıflamak isteyenler için çok önemli bir besin kaynağıdır.

♦ Leblebi midede oluşan suyu emdiğinden dolayı açlık hissini geçici olarak giderir ve zayıflamak isteyenlerin maruz kaldıkları aniden gelen açlık krizlerine karşı birebirdir.

♦ İçinde bulunan çeşitli yararlı maddeler nedeniyle özellikle hamile bayanların ve yeni doğum yapmış kadınların düzenli aralıklarla leblebi tüketmesi önerilir. Bunun nedeni ise leblebi anne sütünü arttırdığı gibi anne sütünün daha kaliteli olmasını sağlıyor.

♦ Leblebi mideye çok faydalıdır. Özellikle reflü ve mide yanması problemleri olanların leblebi tüketmesi önerilir.

♦ Leblebi ağızda çiğnenerek tüketilmesi halinde hem ağızda oluşan yaraların iyileşmesini sağlar hemde yeni diş yaptırmış olanların leblebi çiğnemeleri çok faydalı olacaktır. Leblebi ağızın iç kısımlarında oluşan iltihapları giderir ağız hastalıklarının önüne geçer.

♦ Leblebi toz olarakda üretilip satılır. Toz olarak leblebiyi çantanızda bulundurmanız sizin faydanızadır. Aniden bastıran açlık hissini leblebi tozu sayesinde erteleyebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza da katkı yapmış olursunuz.

♦ Leblebinin içinde çok az derecede ve tamamen zararsız olan yağ bulunması nedeniyle fazla kilo yapmaz.  İçerisindeki yağ çeşitlerinin tamamı vücudumuz için faydalı olan yağlardan ibarettir.

Leblebinin İyi Geldiği Bazı Hastalıklar

♦ Reflüye iyi gelir.

♦ Mide Yanmasına iyi gelir.

♦ Vücutta oluşan kronik yağlanmayı engeller.

♦ Anne sütü eksikliğini giderir.

♦ Ağız içi hastalıklarını önleyerek hızlı iyileşmesini sağlar.

Leblebi Nedir
Leblebi Nedir