Ananasın Faydaları

Her gün televizyonlarda mutlaka izliyorsunuzdur organik meyve organik sebze haberlerini gerçekten de tükettiğimiz meyvelerin, sebzelerin, bitkilerin organik olmasına dikkat edin biraz pahalı olsun ama aldığınız her ne ise mutlaka organik olsun bu yazımızda da sizlere ananasın faydaları hakkında  bilgiler vereceğiz iyi okumalar…

ANANASIN FAYDALARI

İçinde bulunan vitaminler bakımından çok zengin olan ananas insanların mutlaka belirli aralıklarla tüketmesi gereken bir besin kaynağıdır. Ananasın insan sağlığına faydalarını saymakla bitmez. Mineral ve vitaminlerin her çeşidini bünyesinde barındıran ananas insanlar için enerji ve güç kaynağıdır. Ananasın dörtte üçü su olduğundan fazla kilolarından kurtulmak isyenler sağlıklı olarak zayıflamak için ananastan faydalanabilir.

Ananasın içinde bulunan protein mayası yediğimiz besinlerdeki proteinin çözülmesini kolaylaştırarak sindirim sistemini hızlandırır. Et gibi çözülmesi zor olan protein kaynaklarını da bu özellik sayesinde mideyi ve bağırsakları yormadan hızlıca çalışmasına katkı sağladığından ananas sindirim sistemi organları üzerinde doğrudan olumlu etki yapar. İçerisinde barındırdığı bromelain enzimi sayesinde de vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere karşı daha etkili mücadele etmesini sağlar bu enzimin bir diğer faydası da mide de oluşan asitleri dengede tutarak midenin sağlığını korur. Üretilen kozmetik ürünlerde ananas mutlaka kullanılır çünkü içinde bulundurduğu maddeler ile fazla yağların yakılmasını sağlar. Ayrıca selülit tedavisinde de ananastan faydalanır.

Vücudun aşırı ateşlenmesi durumlarında ateş düşürücü etkisiyle mutlaka ananas suyu içilmeli. İnsanlar soğuk algınlığına karşı doğal bir antibiyotik olan ananası grip, nezle vb. durumlarda sıklıkla kullanmışlardır. Ananasın faydaları saymakla bitmiyor bir diğer faydasıda boğazlardaki iltihapları gidermesi ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak da yüksek tansiyonun normal seviyeye inmesini sağlar, bunun yanında iş veya başka sebeplerden dolayı insanlarda oluşan streside azaltır. B vitamini ile de saç diplerine olumlu etki ederek saçların bakımlı ve parlak kalmasını sağlar.

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi ananas alırken aldığınız ananasın organik ve doğal olmasına özen gösterin nereden aldığınıza dikkat edin bahsettiğimiz onca faydaları gerçekten katkı maddesi kullanılmamış, hormon vb. gibi bütün ananaslar da mevcuttur.

Ananasın Faydaları
Ananasın Faydaları