Acı Bademin Faydaları Nelerdir?

Acı Bademin Faydaları Nelerdir?,acı badem basura iyi gelir,acı badem faydalı mı,acı badem hakkında bilgi,acı badem hangi hastalığa iyi gelir

Acı Bademin Faydaları Nelerdir?

İÇİNDEKİLER:

Tatlı bademe göre içerisinde az yağ bulunduran acı badem, içerisinde tatlı bademe nazaran çok bulunan syanidirk asit alikozit amygdalin maddesinin oranı %9 dur ki bu madde zehirlidir.

 YAN ETKİLERİ

Fazla miktarta mesala 10 tane acı badem yenildiğinde Bağırsaklarınızı bozabilirsiniz ac bademden 20 tane tükettiğinizde zehirlenebilirsiniz. Bu bakımdan az tüketilmelidir. Acı badem zehirlenmelerinde sarımsaklı cacık yenilip acil olarak doktora başvurmak gerekir.

                                     FAYDALARI

Cilt Temizliğinde: Yüzümüze uyguladığımız acı badem yağı yüzümüzü temizler.

Çatlak Giderici Krem Olarak: Hamile bayanlarda karın çatlaklarını önlemek için acı badem yağını karnınıza uygulayabilirsiniz. Gayet faydalıdır.

Basur Tedavisinde: Acı badem basurada iyi gelir. Sirke ile karıştırılarak krem haline getirdikten sonra basura uygulandığında çok faydalıdır.

Midede ve İltihaplanmalarda: Her gün yenilen 2-3 tane acı badem vücut içerisindeki iltihaplara fayda sağlar.

Saç Bakımı İçin: Saç köklerine acı badem yağı ve zeytinyağı karışımı sürülürse saçları kuvvetlendirir.

Böbrek Taşlarını Parçalamak: Böbrek taşlarını acı badem yiyerek parçalayabilirsiniz.

Not: Acı Bademi Az yerseniz Şifa bulursunuz, Çok yerseniz cefa bulursunuz. Bu yüzden oranı tutturun yukarıdaki uyarılarımızı dikkate alın.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir