Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri

Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri,Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri hakkında bilgi,Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri nedir

Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri

Cilt beyazlatma aslında cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılır. Fakat, düzenli olarak cilt beyazlatma maskeleri kullanıldığında ciltte dengeli bir renk ve cilt pürüzsüzlüğü oluşur. İşte, cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri;

CİLT BEYAZLATICI MASKELER

Cilt beyazlatma maskelerinden faydalanmak için düzenli kullanım şarttır. Kullanılan ürünlerin cildinize alerji yapıp yapmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

LAVANTALI MASKE

Malzemeler; 2 damla lavanta yağı, 1 adet yumurta akı, 2 yemek kaşığı fasulye unu. Hazırlanışı ; malzemelerin hepsi bir araya getirilerek karıştırılır ve krem kıvamında olan karşım cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile durulayın. Haftada 1 kez düzenli uygulanırsa ciltte dengeli bir beyazlama oluşur.

DOMATES MASKESİ

Malzemeler; Yarım domates, alabildiği kadar un. Hazırlanışı; domatesin kabuğu soyulur ve iyice rendelenir. İçine krem kıvamına gelinceye kadar un eklenir. Maske, cildinize sürülür ve yaklaşık 5 dakika kadar sonra temizlenir. Haftada 1 kez maske uygulandığında ciltte oluşan lekeler açılır ve dengeli bir beyazlık oluşur. Ayrıca ölü deri ciltten atılmış olur.

PİRİNÇ MASKESİ

Malzemeler; 1 çay bardağı pirinç, 1 bardak su. Hazırlanışı; Pirinci bir kaba alın ve üzerine bir bardak suyu boşaltın. Su içinde olan pirinci yaklaşık 1 gün tutun. Daha sonra pirinçleri sudan çıkarın ve suyu cildinize sürün. Cilt beyazlatıcı olan bu su haftada 1 kez kullanılmalıdır.

YOĞURT MASKESİ

Malzemeler; 1 çay kaşığı şeftali suyu, 2 yemek kaşığı yoğurt, 4 damla limon suyu. Hazırlanışı; Tüm malzemeler bir kapta karıştırılır ve göz çevresi hariç düzenli olarak sürülür. 10 dakika kadar bekledikten sonra cilt ılık su ile durulanır. Hafta 1 kez düzenli uygulandığında, ciltte beyazlanma oluşur ve cilt lekeleri yok olur.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir