Zemzem Nedir? Zemzem Suyunun Sırrı Faydaları ve Özellikleri

Zemzem Nedir? Zemzem Suyunun Sırrı Faydaları ve Özellikleri

ZEMZEM NEDİR

Allah’ın Hazret-i İbrahim’in sıdkına, Hazret-i Hacer’in teslimiyetine ikramı… Çölün ortasında ne kadar istifade edilse tükenmeyen bir rahmet pınarı…

Rabbimiz; tevhid, teslimiyet ve tevekkül ehline, dünyada zemzem ikram ettiği gibi, ahirette de inşallah, zemininden nehirler akan cennetler ikram buyuracak.

ZEMZEM SUYUNUN BAZI ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

♦ Amerika’da yapılan test sonuçlarına göre, dünyadaviçinde mikroorhabizma ve bakteri bulundurmayan tek su zemzem suyudur. Yani mikrobik hastalıklara karşı etkili olan florürleri barındırıyor.

♦ Batıda yapılannlaboratuvar çalışmalarına göre zemzem, diğer sulara nazaran çok daha az kükürt ihtiva ediyor.

Diğer tüm sulara oranla çok daha fazla mineral barındırıyor bu sebeple çok daha besleyici.

♦ Açsanız açlığınızı, susuzsanız susuzluğunuzu gideren tek su. (Ebu Zer Hazretleri bu hakikati tecrübe etmişti. İki ay boyunca sadece zemzem suyu ile yaşamış, hatta kilo almıştı.)

♦ Yüksek kalsiyum ve magnezyum tuzu ihtiva etmesi sebebiyle, yorgun insanların yorgunluğununun gitmesini sağlıyor.

♦ Alman kimyacıların yaltığı çalışma neticesinde; normal su ile kar8ştırıldığında katıldığıbsuya baskın gelip, bütününü mayalayarak diğer suyu da zemzeme çeviriyor.

♦ Zemzem Araştırma Merkezi kayıtlarına göre zemzem kuyusundan saniyede 8.000 litre su çeliyor. Bu, günde 691,2 bin litre zemzem demektir. 24 saat boyunca su çekilip, 11 dakika durulduğunda kuyu eski seviyesine geliyor.

♦ Su kristalleri üzerine araştırmalar yapan japon bilim adamı Dr. Masaru Emotu ise zemzem üzerinde yaptığı araştırmaların neticesinde şunları söylüyor:

” Zemzem’de büyük bir enerji var. Başkasını değiştirir ama kendi değişmez. Zemzemin kristal düzeni ve yapısı çok farklı, çan sesini duyduklarında kararıyorlar. Her bir kristalin Kabe-i Muazzama’ya benzeyen bir doku yapısı var. Kur’an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığı ve netleştiğini tespit ettim. Fiziki ve Kimyevi özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı. Çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hafızasına alıyor. Yapısı çok farklı. Bu onu dünyadaki diğer elementlerin efendisi yapıyor.”

zemzem suyu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir