Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliğinin Önemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliği Nasıl Olmalıdır?, Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliği Nasıl Yapılır?, Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliği Hakkında Bilgi, Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliğinin İnsanlar İçin Önemi

Değerli Ziyaretçilerimiz Sizlere Bu Yazımızda Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliğinin Önemini ve Nasıl Olması Gerektiği Hakkında Bilgiler Vermeye Çalışacağız İyi Okumalar…

YÜZ BOYUN VE KOLTUK ALTI TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

Vücudumuzun temizliğinde yüz, boyun ve koltukaltı temizliği de önemli yer tutmaktadır. Hergün sabah akşam yüz ve boyun sabunlanarak yıkanmalıdır. Yüzde sivilceler oluşmuşsa bir hekime danışılmalı ve önerilen tedavi uygulanmalıdır. Yüz ve boyun yıkandıktan sonra kişiye ait havlu ile kurulanmalıdır. Deri temizliği hastalıklardan korunmada önemli yer tutmaktadır.

Sivilcelerle oynamak, sivilcelerin yüzde yayılmasına ve zaman zaman lekelerin oluşmasına neden olabilir.

Vücudumuzda bakterilerin ve mantarların en çok bulunduğu bölgelerden bir diğeri de koltuk altıdır. Koltuk altları her gün sabunlu su kullanılarak silinmeli ve kurulanmalıdır. Ter kokusunu önlemek amacıyla kullanılan deodorantlar bölgenin temizliği yapılmadan kullanılmamalıdır.

Deodorantların temizlik aracı olmadığı unutulmamalıdır.
Koltuk altı kılları düzenli aralıklarla temizlenmelidir.

Yüz temizliğinin içinde burun ve kulak temizliği de önemli yer kaplamaktadır. Burun temizliği akan su veya kağıt mendil, gerektiği durumda da her ikisi ile birlikte yapılmalıdır. Burun kıllarının koparılması iltihaba yol açabileceğinden steril bir makasla kesilerek temizlenmelidir. Kulağı temizlerken sivri uclu cisimler kullanılmamalı, pamuklu çubuklar (kulak çubuğu) kullanılmalıdır. Ayrıca kulak kepçesi ve kulağın arkasından yıkanarak ya da silinerek temizlenmelidir.

Kulak deldirirken kullanılan araçların steril olmasına dikkat edilmelidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir