Uzak durulması gereken insan tipleri

Uzak durulması gereken insan tipleri,Uzak durulması gereken insan tipleri nelerdir,Uzak durulması gereken insan tipleri kimlerdir

Uzak durulması gereken insan tipleri

Hepimizin yanında bazı rahatsızlık veren insanlar vardır. Bazıları mutsuzlukları ve şüpheci yaklaşımları ile bizim bütün enerjimizi emerler. İşte, yanınızda bulundurmamanız gereken ve size zarar veren insan tipi ;

Her zaman her olayın kötü yanını görenler ; Yaşanılan her olayda her şeyi kötü algılayan ve kötü sonuçlanacağını düşünen insanlardır. Kendi hayatları ya da sizin hayatınızda olan her şey onlara göre kötüdür, kötü sonuçlanacaktır. Bu tarz insanların beyni, karamsarlığa ve kötü olaylara programlı olduğundan sizin de şevkinizi ve bakış açınızı değiştirebilirler.

Arkadaşlarını sevmeyen insanlar ; Genelde mutlu insanlarla arkadaş olmayan insanlardır. Çünkü onlar, mutsuz ve problemli insanlarla bir arada olmayı ve onlara sürekli öğüt vermeyi severler. Mutlu ve başarılı insanlara tahammül edemezler. Yanlarında hep sorunlu ve mutsuz insanlar vardır. Bu tarz insanlardan uzak durmak gereklidir.

Hayatlarından kaçan insanlar ; Kendilerine göre hayatlarını kötü ilan edip, kendini içkiye, televizyona veren insanlardır. Hayatlarında yaptıkları bazı şeyler için tüm zamanlarını verirler. Örn. kitap okuma için hiç evden çıkmazlar, düzinelerce kitap okurlar veya sabahtan gece yarısına kadar televizyon başında kalırlar. Bu tarz insanlar, aslında hayatlarından kaçmak ve hayatla yüzleşmemek için dikkatlerini dağıtmaya çalışırlar.

Her fırsatta kavga eden, aşağılayan insanlar ; Genelde, her ufak olayda kavga eden, kabalaşmayı kendine hak sayan insanlardır. Canlarının sıkıldığı her ortamda, bağırır ve insanları aşağılarlar. Bu kendilerine göre o kadar haklı bir durumdur ki, yaşam biçimi haline gelir. Hoşgörüsüz bir yaşam tarzı benimserler.

Sürekli hata arayan, kusurlar ile dalga geçen insanlar ; En yakın arkadaşının bile kusur ve hatalarını bulup, toplum içinde onu rezil etmek için uğraşırlar. Burada ki amaç, aslında kendilerini ön plana çıkarma çabasıdır. Ona asla koz verilmez, sıkıntılar anlatılmaz çünkü bunları ifşa etmeye bayılırlar.

Kendilerinin en iyi olduğunu düşünen insanlar ; Kendisini sevmez fakat, ona göre dünyada ki en iyi insan odur. Diğer tüm insanlar aptal ve çirkindir. Aslında, kendi kurularını kafasına takan ve büyüten insanların davranış şeklidir.

Mutlu insanları kıskanan insanlar ; genelde mutlu olan insanları görünce onların aptal ve cahil olduğunu düşünürler. Aslında içten içe onları kıskanırlar. Mutluluk onlara çok uzaktır.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir