Uyurken kilo vermenin formülü nedir?

Uyurken kilo vermenin formülü nedir?,Uyurken kilo vermenin formülü hakkında bilgi,Uyurken kilo vermenin formülü nedir?,Uyurken Nasıl Kilo Verilir?

Uyurken kilo vermenin formülü nedir?

Vücudunuzu uyurken kilo vermeye programlayabilirsiniz. Bunun için belirli formüller vardır. Uyku esnasında vücut kendini programlar, düzenli uyku bu nedenle çok önemlidir. İşte, uyurken kilo vermenin formülü ;

Akşam yemeğinin programlanması uyurken kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Akşam yemeğinizin tuzlu olması, gece uyurken vücudunuzun su tutarak ödem yaratmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, akşam yemeğinde mümkün olduğunca az tuzlu ve hafif şeyler yemek gerekiyor. Özellikle, yemek saatinin erken olması bir diğer konudur. Uyumadan önce asla atıştırmayın ve uykudan 3 saat öncesine kadar bir şeyler yemeyin. Genelde önerilen az protein ve az tuzlu sebzelerdir.

Yemek yenildikten yaklaşık 1 saat kadar sonra düşük tempolu bir yürüyüş veya spor yapmak kilo vermenize faydalıdır. Genelde, spor sonrası uyku uyumak zordur. Fakat, uyumadan 3-4 saat öncesinde yapılan spor sizi rahatlatacaktır.

Gün içinde 1.5-2 litre kadar su içmeye kendinizi alıştırın. Yatmadan 1 saat öncesinde su içmeyi bırakın. Bu durumda gece uykunuzu bölmek zorunda kalabilirsiniz. Uzmanlar, suyun vücutta toksinleri attırdığını söylüyor.  Özelikle içtiğiniz suyun içinde geceden 1 çubuk tarçın atmayı unutmayın.

Uykuya girmeniz için vücudunuz tarafından salgılanan melatonin hormonu aynı zamanda kilo vermeniz için vücutta yağ yakımı yapmaktadır. Tamamen karanlık bir odada olduğunuzda vücudunuz hızla melatonin hormonu salgılar. Bu nedenle, yatak odanızın karanlık olmasına dikkat edin. Bu şekilde melatonin hormonun salgısı artar ve uykuda kilo verirsiniz.

Soğuk veya serin hava metabolizmanızı hızlandırır. Yapılan araştırmalarda, 18 derecede uyuyan insanların uykuda daha fazla kilo verdiğini göstermektedir. Uyumadan önce, kaloriferiniz varsa kısın ortamı iyi havalandırın ve serin bir ortamda uyuyun.

Sabah kahvaltınızı sağlıklı olarak ciddi bir şekilde yapın. Eğer çalışıyorsanız mutlaka öğlen yemeğinizi kendiniz evinizde hazırlayın. Dışarıda yediğiniz yemekler mutlaka sizin hazırladıklarınızda daha fazla kalori almanıza neden olacaktır. Unutmayın, akşam yemeğinde hafif yemek için sabah ve öğlen yemekleri çok önemlidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir