Terör Nedir? Terörün Amacı Nedir?

TERÖR NEDİR?

Terör, genel anlamıyla bakıldığında ve eğer gerçekten iyi bir izleyici ve takip eden birisiyseniz, geçmişten bugüne kurulan ve adına bir çok devlet tarafından ”terör örgütü” denilen örgütlerin kurucusu ve destekleyicisi olarak dünyanın büyük devletleri tarafından kurulduğunu hemen anlayabilirsiniz.

Terör bir ülkeye savaş, huzursuzluk, korku, can ve mal kaybı, güvensizlik, psikolojik olarak kötü etkiden başka hiçbir şey vermez. Terör örgütleri geçmişleri itibari ile ele alındığında soğuk savaştan hemen sonra büyük devletler (ABD, İngiltere, Rusya, v.b) tarafından kurdurulup finanse edildikten sonra düşman devlet topraklarında eylem yaptırılarak insanların direk olarak canlarına, mallarına zarar vermek şartıyla ortaya bir korku salmaya çalışılan bir araç olarak ele alınabilir. Dünya üzerinde baktığımızda 2015 yılı itibari ile bir çok devletin terör örgütleri ile başı belada maalesef. Terörün bir çok çeşidi vardır. Örnek verecek olursak İŞİD Bugün itibariyle Ulusal anlamda bütün dünya devletlerini tehdit eden bir örgüttür. İslami değerler ile insanları saflarına çekmeye çalışan ve bunda da yer yer başarıya ulaşan bir terör örgütüdür. Ülkemizden bir örnek verecek olursak PKK Terör örgütü de yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bir takım devletler tarafından desteklenerek Türkiyeyi bölmeye çalışan bir yapıdır. PKK terör örgütü kurulduğu günden bugüne Türkiye’de bir çok asker-polis ve sivili katletmiştir.

Yukarıdaki paragrafta örnek vererek sizlere terör ve terör örgütleri hakkında bilgi vermeye çalıştık değerli ziyaretçilerimiz, terör bir ülkeye pislikten başka hiçbir şey vermez veremez. Bazıları Türkiye topraklarını vatanın bölünmez bütünlüğünü üç beş çapulcu ile bölebileceğini zannediyor. Bilmiyorlar ki bu topraklar 1071’de kan dökülerek alındı yüce şehitlerimizin kanları ile alındı. Kan dökülerek verilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir