Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Yeri Önemi

Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Yeri ve Önemi,Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir,Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Önemi

Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Yeri ve Önemi
Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Yeri ve Önemi

Sosyal Medyanın İş Hayatındaki Yeri  Önemi

İŞ HAYATINDA SOSYAL MEDYA

Sosyal medya günümüzde birçok iletişim aracından daha çok kullanılmakta ve daha etkili olmaktadır. İnternetin, günümüzün vazgeçilmezi haline gelmesiyle, iş hayatı da sosyal medyayı çeşitli amaçlar için kullanmaktadır. Sosyal medyayı kullanan işletmeler kendilerine sınırsız bir pazar oluşturmuş ve bu sayede yeni alıcılarla ve potansiyel müşterileriyle karşılaşma fırsatı bulmuşlardır.

Sosyal medya ile işletmeler ve müşteriler aynı ortamda kolayca buluşabilmekte ve zaman kısıtlaması olmadan iletişim kurabilmektedirler. Sosyal medya üzerinden işletmelerin geri bildirim alması çok kolaylaşmıştır. İşletmeler için ürünlerini tanıtma, reklam yapma ve halkla ilişkiler faaliyetleri sosyal medya üzerinden çok düşük maliyetlerle yapılabilmektedir.

Sosyal medya sadece işletmeler ve müşterileri değil işletmelerin kendi arasındaki iletişimini de sağlamaktadır. İşletmeler için bir diğer avantaj ise sosyal medya araçları üzerinden çalışanlarını seçebilmesidir, sosyal medya araçları işletmeler için büyük bir aday havuzu oluşturmaktadır. Kullanıcı sayılarına ve kullanım oranlarına göre sosyal medya araçlarını sıralayacak olursak; Facebook, Twitter, Foursquare, Formspring, Google+ ve Linkedin dir.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir