Songül Öden Kimdir?

Songül Öden kimdir?,Songül Öden’in dizi sektörüne kaçması,Songül Öden hayatı,Songül Öden hakkında bilgi,Songül Öden kısa bilgi,Songül Öden

Songül Öden Kimdir?

17 Şubat 1979 tarihinde doğan Songül Öden, hayata gözlerini Diyarbakır’da açmıştır. Babasının adı Bedri Öden’dir ve kendisi müteahhitlikle uğraşmaktadır. Annesi ise ev hanımıdır.

Toplamda ailesinde 6 çocuk bulunan Songül Öden’in üç tane ablası, bir tane abisi ve bir tane de kız kardeşi bulunmaktadır. Kendisi doğduktan çok kısa bir süre sonra annesi ve babası boşanan Songül Öden, bu süreçlerden sonra Ankara’ya götürülerek orada yaşamaya başlamıştır.

Genç kızlık yıllarında da Ankara’da bulunan oyuncu, burada ilk oyunculuk deneyimlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu deneyimlerinin ilkini Ankara Deneme Tiyatrosu’nda yaşamıştır ve bu deneyim ona Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana sanat Dalı’ndan mezun olma şansını getirmiştir.

 

SONGÜL ÖDEN MESLEK HAYATI

Oyunculuk eğitiminin lisanslı olmasının yanında aynı süreçlerde bir yandan da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olacak şekilde şan konusunda eğitim alan Songül Öden, meslek hayatına tam teçhizatlı bir şekilde başlamış bulunmaktadır.

Mesleğe tamamen atıldıktan sonra Ankara Deneme Sahnesi’nde, Ankara Sanat Tiyatrosu’nda (AST olarak da adlandırılmaktadır), Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda ve daha pek çok özel tiyatroda oyunculuk görevini yapmıştır.

1999 yılına kadar sadece tiyatro oyunlarında oyunculuk yapan Songül Öden, o tarihten sonra tiyatronun dışında televizyon dizilerinde de rol almaya başlamıştır.

SONGÜL ÖDEN’İN DİZİ SEKTÖRÜNE KAÇMASI

1999’da yayınlanan “Ferhunde Hanımlar” isimli diziyle ilk kez dizi sektörüne adım atan Songül Öden, bu deneyiminden sonra hız kesmeden dizilerde oyunculuk yapmaya devam etmiştir. “Vasiyet” isimli dizide 2001 yılında rol alan, “Havada Bulut” isimli dizide 2002 yılında rol alan, günümüzde dahi hala çoğu Arap ülkesinde sürekli tekrarı gösterilen “Gümüş” dizisinde de 2005-2007 yılları arasında rol alan Songül Öden, meslek hayatı için hep başarılı noktalarda ve başarılı projelerde rol almayı kendisine görev bilmiştir.

Bu görevi başarıyla gerçekleştirdiği çok ortadayken, az önce bahsettiğimiz gibi “Gümüş” dizisindeki oyunculuğu ve güzelliği kendisine en büyük çıkışı ve popülariteyi sağlamış, dizinin sonlandırılmasının üzerinden kaç yıl geçmesine rağmen hala konuşulan ve bıkmadan izlenebilen bir dizi olarak yerini korumaktadır.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir