Skype Nedir Skype Neye Yarar?

skype nedir
Skype Nedir Skype Neye Yarar?

Skype Nedir Skype Neye Yarar?,Skype Nedir ,Skype Neye Yarar?,Skype Hakkında Bilgi,Skype Ne İşe Yarar,Skype Hakkında Kısa Bilgiler

SKYPE NEDİR?

Skype: Günümüzde yoğun olarak kullanılan çevrimiçi haberleşme araçlarından biri olan Skype anlık ileti göndermenin yanında internet üzerinden telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan VoIP teknolojisini kullanan bir yazılımdır. Skype kullanım kolaylığı, hızı ve güvenirliği ile diğer yazılımlardan bir adım öne çıkmaktadır.

SKYPE NE İŞE YARAR?

Skype kullanım alanlannı sadece bilgisayarla sınırlandırmayıp uyumlu cep telefonlarına, tablet bilgisayarlara hatta yeni nesil Skype uyumlu televizyonlara kadar taşımıştır. Skype kullanmak için gerekli olan Skype hesabı ve uygulaması Skype’ m internet sitesinden ücretsiz olarak edinilebilmektedir. Bunları sağladıktan sonra internet bağlantısına sahip olarak Skype’ tan ücretsiz olarak yararlanmak mümkün olacaktır.

Skype’nin ücretsiz olarak sağladığı hizmetler Skype’tan Skype’a çağrı, bire bir video görüşmeleri, anlık mesajlaşma ve ekran paylaşımıdır. Bunun yanında Skype ile diğer iletişim araçlarına oranla daha az ücret ödeyerek telefon ve cep telefonlarına çağrı, SMS gönderimi, çağrı yönlendirme ve grup görüntülü görüşmeler yapılabilir. Skype ile internet bağlantısı olan bir yerden cep telefonu ya da bilgisayar ile sabit telefon veya cep telefonu da aranabilmektedir. Bu hizmet için Skype kontörü adı verilen ve kontörlerden almak gerekmektedir. Bu kontörler kredi kartı ile 5, 10 ya da 25 Euro Skype Kredisi satın alınabilmektedir. Bu hizmetin iş hayatında katkısı özellikle yurt dışı ile daha ekonomik, daha ucuz görüşme fırsatı sunmasıdır.

Skype her boyuttaki işletmenin kullanabilmesi için farklı seçenekler sunarak farklı hizmetler de sağlamaktadır. Ücretli olarak kullanılan bu özellikler sayesinde her boyuttaki dosya paylaşımı yapılabilmekte, birkaç iş arkadaşı veya müşteri ile aynı anda görüşme yapılabilecek konferans çağrıları gerçekleştirilebilmektedir. Skype’ın işletmelere yönelik sunduğu bir diğer hizmet de skype üzerinden zengin içerikli reklamlar verilebilmesidir. İşletmeler Skype’a ücret karşılığı reklam vererek diğer Skype kullanıcılarına ulaşabilmektedir.

Skype 2011 yılı ekim ayı itibariyle Microsoft’un çatısı altına girmiştir. 2011 yılında Skype’ın dünya genelinde toplam kayıtlı kullanıcı sayısı 663 milyon kişiye ulaşmıştır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir