Sınıf Temsilcisinin Görevleri Nelerdir?

Sınıf Temsilcisinin Görevleri Hakkında Bilgi, Sınıf Temsilcisinin Görevleri, Kısaca Sınıf Temsilcisinin Görevleri, Sınıf Temsilcisi Ne İş Yapar?, Sınıf Temsilcisinin Görevleri Nedir?, Sınıf Temsilcisinin Görevleri Nelerdir?, Sınıf Temsilcileri Ne İş Yapar?, Sınıf Temsilcilerinin Görevleri, Sınıf Temsilcisi Hakkında Bilgi, Sınıf Temsilcisinin Görevi Nedir?… Öğrenci Sınıf Temsilcisi Ne İş Yapar?

Sınıf Temsilcisinin Görevleri Nelerdir?

Öğrenci temsilcisi sınıfın şefi değildir, sadece sözcüsüdür. Öğrenci temsilcisinin birinci görevi sınıf arkadaşlarını temsil etmektir. Asil öğrenci temsilcisinin olmadığı durumunda yedek öğrenci temsilcisi bu görevi yürütür.

Şube Öğretmenler Kurulu Toplantıları

Öğrenci temsilcisi, Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısından bir önceki rehberlik saatinde sınıf arkadaşlarıyla bir toplantı düzenler.

Öğrenci temsilcisi, Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısının hazırlığını bitirmek için seviye sorumlusu müdür yardımcısıyla görüşür.

Öğrenci temsilcisi, Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısına katılır. Her öğretmen sınıf ile ilgili görüşlerini belirtirken, öğrenci temsilcisi de sırası gelince sınıf arkadaşlarının düşüncelerini iletir. Toplantı boyunca not tutar.

Öğrenci temsilcisi bir sonraki rehberlik saatinde sınıf arkadaşlarına bildirmek üzere Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısının tutanağını hazırlar. Kısaca hazırlanmış bir rapor örneği tüm öğrencilere dağıtılır.

Sınıf Defteri

Sınıf defterinin takip sorumluluğu öğrenci temsilcisine aittir.

Öğrenci temsilcisi, her sabah sınıf defterini ilgili müdür yardımcısının odasının önünden alır ve ders bitimi, okul çıkışında geri getirir.

Öğrenci temsilcisi, her ders bitiminde ders defterine, öğretmen tarafından öğrenci devamsızlıklarının ve ders konusunun işlenip işlenmediğini kontrol eder. Eğer eksikler varsa, öğretmenin ders dışında bunları tamamlamasını sağlar.

Öğrenci temsilcisi, sabah yoklama ve gecikme tezkerelerini ilk ders saati çağrısından sonra getirir.

Öğrenci temsilcisi, geç kalan öğrencilerin okula geldiklerinde müdür yardımcılarına görünmelerini sağlar.

Öğrenci temsilcisi, müdür yardımcısının yanına giderek devamsızlıkla ilgili düzenlemeleri yerine getirmeyen öğrencilere bu konuda hatırlatma yapar.

sınıf temsilcisinin görevleriCep Telefonları

Öğrenci temsilcisi, her sabah müdür yardımcısının odasının önünden sınıfının çekmecesini alır.

Öğrenci temsilcisi, sınıfta ilk ders saatinin başında topladığı cep telefonlarını, sabah tezkereleriyle birlikte müdür yardımcılarına teslim eder.

Öğrenci temsilcisi,okul çıkışı, zil çalınca çekmeceleri geri alır ve arkadaşlarının cep telefonlarını dağıtır.

İletişim

Öğrenci temsilcisi, öğretmen ve okul idaresinin önünde sınıfını temsil eder. Kendi adına değil, sınıfı adına konuşmalıdır.

Öğrenci temsilcisi, eğer sınıfı arzu ederse, daha önceden iyi belirlenmiş bir konu hakkında görüşmek üzere ilgili müdür yardımcısının onayıyla sınıfında toplantı düzenleyebilir. Genelde bu tür durumlar için rehberlik derslerini seçecektir.

Öğrenci temsilcisi, ilgili müdür yardımcısı veya sınıf öğretmeninin verdiği bilgileri sınıfına iletir.

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir