Sigarayı Bırakmada En Etkili Yöntemler

Sigarayı Bırakmada En Etkili Yöntemler

Sigarayı bırakmadan en etkili yöntemler başlığı altında bir arkadaşımın tavsiyesi ile bugün 02 eylül 2014 tarihinde CHAMPİX’le tanıştım ve aldım. Ben günde ortalama 1.5 paket içtiğim için başlangıç paketi+devam paketi ikisini bir arada 340 TL ödeyerek aldım. Başlangıç paketinin ve devam paketinin ayrı ayrı fiyatı 200 TL. Öncelikle ilaç hakkında bilgi vermek istiyorum. Bazı yan etkileri olduğu söyleniyor. Ancak henüz 1. Günümde olduğum için bu yan etkileri görmedim.

Başlıca yan etkileri şunlarmış

1- Bulantı (genelde aç karına alındığında oluyor)

2- Sık sık rüya görmek.

3- Halsizlik ve uyku

İlaç kullanıcılarından bazıları bu yan etkilerden hiçbirisini görmediklerini söylensede çoğunluğu bu yan etlerin hepsini olmasa da bazılarını gördüklerini söylüyor. Bu ilacı ben doktor kontrolünde almadım. SSK bu ilacı şuanda karşılanıyor. Bir kaç yıl önce SSK CHAMPİX’i karşılıyordu, fakat şuanda karşılanıyor. Dolayısı ile ben doktor tavsiyesi olmadan eczaneye gidip ilacı aldım ve bugünden itibaren kullanmaya başladım. Çeşitli web sitelerinde kalbe zararlı diye bilgiler bulunuyor. Ama ne kadar doğru bilemicem. Şunu önemle belirtelim arkadaşlar ciddi bir rahatsızlığı olan ve çeşitli ilaç kullanan özellikle kalp hastaları bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan almayın ben kendimi deneme faresi yaptım 🙂 her zaman ki gibi gittim aldım ve kullaniyorum. Siz benim gibi yapmayın!

Gelelim ilacın ne kadar etkili olduğuna söylenenlere bakılırsa bu ilacı kullanıp ve ne kadar tiryaki olursa olsun sigarayı bırakmamayan çevremde tanığım insanlar arasında yok ki, zaten bende sigarayı bırakan arkadaşlarını gördükten sonra almaya karar verdim. Bazıları okadar iddaalıki ”bu ilacı bilip de almayan sigara içipte bırakmak isteyen insanların aklından şüphe ediyorum diyor”. Arkadaşlar hemen belirtelim bu ilacın satıcısı filan değilim. Bir sigara bağımlısı olarak sadece haberdar olduğum ve kullanmaya başladığım Champix ilacı hakkında en önemlisi gün gün yaşadıklarım hakkında bilgi vermek için buraya yazıyorum eğer bir kişinin bile sigarayı bırakmasına vesile olabilmişsem ne mutlu bana. Bu milletten kurtuluş artık arkadaşlar, daha önce sigara içip bırakan arkadaşlardan. Edindiğim tecrübeye dayanarak örneğin ben iradesi zayıf bir insanım çünkü çok kez bırakmak istedim fakat bir türlü başaramadım. Bu ilaçtan haberim olur olmaz internetten araştırmaya ve tanidigim eczanelerden bilgi almaya başladım. Bazı eczane çalışanları bile bu ilaçla bıraknışlar.

Champix ilacı 28 günlük başlangıç paketinin kullanımı ise şöyle ilk 3 gün 0.5 mg olan hapları her sabah alıyoruz.
4. Günden itibaren sabah aksam 0.5 mg olan hapları alıyoruz. 8. Günden itibaren 1 mg olan haplardan sabah aksam iki adet aliyoruz.

Ve buraya dikkat champix kullanırken sigara içmeye devam edin fakat 8. Gün ila 14. Gün arasında bir gün secin ve sigarayı o günden itibaren içmicem deyin. Kendi kendinize. Mesela ben 14. Günü seçtim. Kendime güvenmediğimden ve aşırı bağımlı olduğumdan gerek en son günü sectim. 🙂

Bugün 1. Günde ilk hapı aldım ve şuan beklemedeyim. Aynı zamanda sigaramıda içiyorum 😉 ilac 4. Günden sonra etkisini göstermeye başlıyomuş bakalım deneyip görücez. Arkadaşlar eğer yazımı buraya kadar okuduysanız bence gerçekten sizde bırakmak istiyorsunuz. Ben gün gün yasadıklarımı buraya yazıcam paylaşıcam. Eğer 1 kisiye bile faydalı olabilirsem ne mutlu bana ben karar verdim ve inaniyorum. Bu kötü arkadaştan kurtulucam inşallah bu ilaçta yardımcı olur. Sigarayı zaten önemli olan kafada bitirmek ben kendim adına yapamıyorum ve o yüzden ilaç ile destek almaya karar verdim. Sigarasız mutlu bir günlere.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir