Sanal Kredi Kartı Nedir Sanal Kart Nasıl Kullanılır

Sanal Kredi Kartı Nedir Sanal Kart Nasıl Kullanılır,Sanal Kredi Kartı Nedir,Sanal Kart Nasıl Kullanılır,Sanal Kredi Kartı Anlamı Nedir

SANAL KART NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Sanal Kredi Kartı: Sanal kredi kartları internet gibi ortamlarda insanların güvenli bir şekilde satın alma işlemlerini gerçekleştirmek üzere, bankaların çıkarttıkları kredi kartı yerine kullanılan kartlardır. Sanal kredi kartları bankalar tarafından sanal olarak kullanılmak üzere tanımlanır, fiziki olarak bir kart bulunmasa da sanal kartlar da kredi kartı numarasına, son kullanma tarihine ve bir limite sahiptirler. Sanal kredi kartlarına limit aktarımı aynı banka üzerindeki başka kartlarla veya hesaplarla ilişkilendirilerek yapılır. Bu limit internet üzerinden yapılacak işleme göre kullanıcı tarafından belirlenir ve işlem sonrasında sıfırlanır.

Bazı kişiler de internet alış verişlerinde kullanmak için özel olarak düşük limitli (örneğin 500 t>) kredi kartı kullanmaktadır. Bu yöntem de sanal kredi kartı gibi, güvenlik önlemi olarak düşünülebilir. Kullanıcı bu yöntemle en fazla kendi belirlediği düşük limiti riske atmış olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir