Makale Özgünlük Testi Nedir Nasıl Yapılır?

makale özgünlük testi

Değerli web sitesi ve blog, forum sahibi arkadaşlarım sizlerde benim gibi yazdığınız veya kaynağından izin alarak sitenizde yayınlamak istediğiniz yazılarınızın internet ortamında sizden daha önce birilerinin paylaşıp paylaşmadığını öğrenmek istediğinizi biliyorum.

Web sitenizde yayınlayacağınız makaleleri aşağıda ismini vericeğim siteden sorgulatarak %100 üzerinden % kaçının özgün olduğunu öğrenebilirsiniz. Gerçekten bazı yazılı kaynaklardan edindiğimiz makalelerin özgünlük açısından özgün mü değil mi?, gibi sorularına %100 cevap bulabileceğiz bu site sayesinde.

Bilindiği üzere dünya üzerinde milyonlarca site var ve maalesef büyük bir çoğunluğu çöp site, bu sitelerin arasından sıyrılmak için bazı google kriterleri var bunların en başında da tabiki de makale özgünlüğüdür. O bağlamda yandaki linke tıklayarak http://smallseotools.com/plagiarism-checker/ açılan penceredeki ”Select Samples” yazan yerin altında bulunan 1,2,3,4,5 gibi numaraların altında bulunan boş alana yazdığımız veya başka yazılı kaynaklardan yararlanarak elde ettiğimiz makaleyi kopyalayıp buraya yapıştırıyoruz. ve ardından aşağıda yer alan güvenlik kodunu girip CHECK FOR PLAGİARİSM tıklayıp onaylıyoruz. Bir kaç saniye sonra tarama başlıyor ve sizin makalenizdeki cümlelerin, kelimelerin başka sitelerde yer alıp almadığını kontrol ederek % olarak sizlere bilgi veriyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir