Linkedin Nedir Linkedin Ne İşe Yarar?

Linkedin Nedir Linkedin Ne İşe Yarar?,Linkedin Nedir,Linkedin Hakkında Bilgi,Linkedin Ne Demektir,Linkedin Hakkında Kısa Bilgi,Linkedin

Linkedin Nedir Linkedin Ne İşe Yarar?

Linkedin sosyal ağ sitesi olmasının yanında iş hayatına yönelik olmasıyla diğerlerinden farklılaşır. Linkedin kullanan kişileri iş arayanlar, çalışanlar ve işverenler olarak ayırmak mümkündür. Linkedin sitesinde de diğer sosyal ağlarda olduğu gibi arkadaş ekleme özelliği bulunmaktadır. Buradaki arkadaş kavramı daha çok iş arkadaşları veya okul arkadaşları gibi düşünülmektedir. Linkedin üzerinden kullanıcıların oluşturdukları profillerde kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, eğitim bilgileri ve deneyim bilgileri alanları bulunmaktadır hatta tavsiye bölümünde kullanıcılara verilen referanslar listelenmektedir. Sitedeki profil bir anlamda bir özgeçmiş gibi oluşturulmakta ayrıca site üzerinde oluşturulan profillere google ve benzeri arama motorları üzerinden ulaşılabilmektedir.

Linkedin ücretsiz olarak kullanılabildiği gibi fazladan özelliklerin bulunduğu ücretli üyeliği de bulunmaktadır. Linkedin ücretsiz üyeliği ile kullanıcılar profesyonel bir üyelik oluşturulabilmekte, sektör ve mezun gruplarına katılabilmekte, iş arayabilmekte ve iş başvurusu yapılabilmektedir. Ücretli üyelik ile ise bu özelliklere ek olarak kullanıcılar profillere bakılabilmekte veya sizin profilinize kimin baktığı görülebilmekte, nitelikli kişi aramaları yapılabilmekte, her kullanıcıya mesaj gönderebilmekte, istenilen profiller klasörlere kaydedilebilmekte, bu profiller üzerine notlar ve kişi bilgileri ekleyebilmekte ve Linkedin’ in tüm kullanıcılarına ulaşabilmektedir. Linkedin üyeliği herhangi bir elektronik posta adresi veya facebook hesabı kullanılarak açılabilmektedir. Linkedin internet tarayıcısı üzerinden herhangi bir uygulama yüklemeden kullanılabilmektedir. Ayrıca Linkedin üzerinden Facebook ve Twitter bağlantıları kurulabilmektedir.

İş hayatının sosyal ağ sitesi olan Linkedin’ de soru sormak ve cevap vermek de mümkündür bu sayede profesyonellerden görüş alınabilmekte, iş tecrübeleri paylaşılabilmektedir. İşletme sahipleri Linkedin ile kolay ve hızlı bir şekilde aradığı nitelikteki çalışanları görebilmekte ve değerlendirebilmektedir. Çalışanlar meslektaşlan ile iletişim kurabilmekte, kariyerlerine katkıda bulunabilmektedirler. İş arayan kişiler ise kolayca, ilgili oldukları alandaki işletmelere iş başvurusu yapabilmekte, önemli kişilerle tanışabilmekte ve iş alanında spesifik konular öğrenebilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir