Likya Yolu Nerede, Kaç Km, Haritası

Likya Yolu

Fethiye’den başlayıp Antalya yakınlarında sona eren 3000 yıllık eski bir ticaret yoludur. Likya Yolu, sadece zorlu şartlara dayanıklı kişilerin yürümesi için uygundur. 509 km. uzunluğundaki yol, dünyanın en iyi yürüyüş parkurları arasında sayılmaktadır. Yolun yürüme zorluğu orta zor sınıfında sayılmaktadır. Fethiye’ye yakın bölümlerde daha likya yolu haritasıkolay yürünebilir.

Likya Yolu’nu yürümek için uygun dönemler ilkbahar ve Sonbahar aylarıdır Yaz aylarında sıcak ve nem yürüyüş şartlarını zorlaştırabilir. Yanınızda yeterli su, çikolata, bisküvi, kuruyemiş bulundurun, iyi bir yürüyüş ayakkabınız ve sırt çantanızda, şapka, gözlük, koruma kremi, yedek çamaşır ve çorap olsun. Tabii en önemlisi iyi bir kitap ve harita edinin.

Tarihi Likya Yolu Bir çok insan tarafından ziyaret edilmesine rağmen, istenilen, arzu edilen turistik değere ulaşamamış ve özellikle ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da kayda değer bir tanıtım programı hazırlanması durumunda gerçekten dünyanın en çok ziyaret alan turistik bölgesi olmaya aday bir kültürel değerimizdir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir