Kulak Ağrısının Telafisi İçin 6 Öneri

Kulak ağrıları çok rahatsız edici olabilir. Çoğu kulak enfeksiyonu ve orta kulak sıvı birikimine bağlıdır. Diğer nedenler Burun içinde soğuk algınlığı, kulak mumu, blokaj, kulak içinde, bu yüzden bir hava basıncında artış ve fiziksel hasardır. Kulak ağrıları yetişkinlerden daha çok  küçük çocuklar arasında daha yaygın olarak ortaya çıkmaktadır.

Basit bir kulak ağrısını evde hazırlayacağınız  doğal ilaçlar ile giderebilirsiniz.Bunu evinizde doğal bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

1. Zeytinyağı

Zeytinyağı kulak ağrısında rahatlama sağlayabilir. Bir yağlayıcı olarak hizmet vermektedir ve kulakta enfeksiyondan kurtulmada size yardımcı olur. Zeytinyağının diğer bir faydasıda kulakların içindeki uğultu hissini durdurmasıdır.

Kulak kanalı içine 3-4 damla ılık zeytinyağı damlatılmalıdır.
Eğer damlatamıyorsanız pamuk zeytinyağına batırıp kulağa damlatılabilir.

Aynı şekilde hardal yağı kullanabilirsiniz.
2. Sarımsak

Kulak enfeksiyonu nedeniyle ortaya çıkan kulak ağrısını Analjezik ve sarımsak gibi antibiyotik özelliklere sahip olan doğal ilaçlar ile azaltabilirsiniz.

İki çorba kaşığı susam yağı ile bir çay kaşığı kıyılmış sarımsağı ısıtın.Ilık bir hale gelene kadar bekleyin.Ağrıyan kulağına hazırladığınız 2-3 damla sarımsağı damlatın.

3. Soğan

Soğan bir kulak ağrısı için evde hazırlanabilecek doğal bir ilaçtır. Soğanın antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sayesinde sorunun tedavisi için önemlidir.

Rendelenmiş bir çorba kaşığı soğanı ve soğan suyu özünü  kısık ateşte ısıtın. Sonra etkilenen kulak içine günde 2-3 kez suyu 2-3 damla damlatın.
Taze soğanı ezip temiz bez parçasına sıkıca sarın. Yaklaşık 5 ila 10 dakika süreyle enfekte kulak üzerinde bez tutun. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayın.

4. Sıcak Su Şişesi

Virüslü  kulak çevresine nemli hafif ısıtılmış bir su şişesini havluya sarıp koymak ağrıyı büyük ölçüde kesebilir. Yani sıcak su şişesini hayluya sarın ağrıyan bölgeye uygulayın.
5. Zencefil

Zencefil Kulak enfeksiyonlarının tedavisinde yararlı olabilir güçlü bir anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Aynı zamanda harika bir doğal ağrı kesicidir .
Ayrıca zeytinyağı iki çorba kaşığı taze rendelenmiş zencefil kökü bir çay kaşığı karıştırabilirsiniz. 5 ila 10 dakika demlenmeye ve daha sonra ağrıyan kulağın yağ birkaç damla koymak için bırakın.

6. Nane

Nane yaprakları ve nane yağı hem kulak ağrılarını yatıştırmak için kullanılabilir.Bir damlalık taze nane yaprakları suyunu koyun ve sonra ağrıyan kulağın içine birkaç damla damlatın.
Pamuklu çubuk kullanarak, dışarıdan kulağınızın açıklığı çevresindeki nane yağı birkaç damla uygulayın. Kulağınızın içinde bu yağı herhangi bir yere sürmekten kaçınmamız gerekir. Ayrıca zeytinyağı kullanarak nane yağını sulandırıp ağrıyan kısma  uygulayabilirsiniz.