Kaza namazına nasıl niyet edilir?

Kaza namazına nasıl niyet edilir?

Kaza namazları bir hayli fazla olan kişilerin merak ettikleri önemli bir konuya değinmek istedik bu sayfamızda.Kaza namazı kılmak isteyen bir kişi kılacağı kaza namazına nasıl niyet etmelidir.İşte bu sorunun yanıtı sizde kaza namazına nasıl diyet edebilirim diyorsanız aşağıdaki kısa yazımızdan aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Vaktine yetişip de kılamadığım ilk öğle namazını kılmaya yahut …son öğle namazım Allah rızası için kılmaya niyet ettim. Böylece kazaya kalmış olan namazlar, ya ilk kazaya kalmış olanından başlanmış olur veya en son kazaya kalmış olanından başlanmış olur ki, her iki halde de belli bir düzene göre geçmiş namazlar kılınarak azalmış olur.

Daha kolay olması bakımından Üzerimde olan bir öğle veya ikindi namazını kaza ediyorum şeklinde niyet etmek de yeterlidir.

Bir vaktin namazı kaza edileceği zaman önce bir ezan okunur, sonra ikamet getirilerek kılınır. Birden fazla kaza namazı kılınacağı zaman da hepsi için bir ezan kâfi gelirken, her farz namazı için ayrı ayrı ikamet getirmek sünnettir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.