Jennifer Lopez Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Jennifer Lopez Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?,Jennifer Lopez Hakkında Bilgi,Jennifer Lopez Nereli,Jennifer Lopez Başarıları Nelerdir

jennifer lopez
Jennifer Lopez Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

JENNİFER LOPEZ KİMDİR?

ÖZET OLARAK HAYATI
16 yaşında ilk filmi olan “My Little Girl (Küçük Kızım)”de oynamadan önce sadece müzikal tiyatro oyunlarında yer almıştı. Televizyon dünyasına girişi ise 1990’da Fox TV’nin “Fly Girl” adlı yarışmasını kazanması ve bu sayede komedi dizisi “In Living Color (Yaşayan Renklerde)”de rol almaya hak elde etmesiyle başlar. Daha fazla TV işi ise oyunculuğunu “Second Chances (İkinci Şans)” ve “Hotel Malibu (Malibu Oteli)”nde göstermesiyle başlar. Kısa dönemlik “South Central (Güney Merkez)” ve bir televizyon filmi olan “Nurses On The Line (Hemşireler Hatta):The Crash of Flight 7 (Uçuş 7’nin Enkazı)” ile oyunculuk kariyerine devam eder. Fakat büyük beyaz perde ilk çıkışını Gregor Nava’nın bir filmi olan “Mi Familia (Ailem)”de rol almadan önce Wesley Snipes ve Woody Harrelson’la oynadığı 1995’in sevilen filmi “Money Train (Para Treni)” ile yaptı. Kazandığı deneyim onu o günlerde proje aşamasında olan bir başyapıtta baş rol oynamaya itecekti. Öldürülen Tejano yıldızı Selena Quintanilla’nın hayatının anlatıldığı “Selena” filmi Jennifer Lopez artık Hollywood’da büyük bir yıldız olmaya doğru ilerliyordu. 1998’te George Clooney’le oynadığı “Out of Sight (Görüş Dışı)” için o zamana kadar ondan başka bir bayan Latin oyuncunun alamamış olduğu yükseklikte bir ücret aldı

wp-image-1125″ />
Jennifer Lopez, artık kendini hem sinemada hem de müzik alanında kanıtladı. Bazıları Jennifer Lopez için ‘‘Bukalemun gibi, her ortama uyum sağlıyor’’ diyorlar. Lopez, Metropolitan Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ne bağış toplamak için düzenlenen gecede de çevresine uyum sağlamakta zorlanmadı.

Jennifer Lopez sinema oyuncusu olduktan sonra şarkıcılığa da merak sarmıştı. Sahnede de kamera karşısında olduğu kadar rahat ve aynı zamanda başarılı olduğu görüldü. Gerçekten de öyle olmalı ki, Jennifer Lopez’in ‘‘On the 6’’ isimli albümü ikinci platin plak ödülünü kazanmaya aday.

Genç oyuncu ve şarkıcı, sadece kendi kafasıyla hareket etmekten vazgeçmiyor. Sanatçının Sean Puffy Combs ile yaşadığı ilişki, yakın dostlarını endişelendirmişti. Madonna da, Gwyneth Paltrow da Jennifer Lopez’e Puffy’den hayır gelmeyeceğini defalarca tekrarlamışlardı. Fakat Jennifer Lopez bu uyarılara aldırmayıp, sevgilisiyle ilişkisini devam ettirdi.

Bir zamanlar Liz Taylor ile Richard Burton’un yaşadığı fırtınalı aşkı, küçük değişikliklerle Jennifer Lopez de sevgilisiyle yaşıyor. Sanatçının Grammy Ödülleri’nin dağıtıldığı gece giydiği şeffaf seksi kıyafet uzun süre konuşuldu. Tabii ki basında da büyük ilgi gördü.

Jennifer Lopez, Bronx’da doğdu. Birbirine çok bağlı Puerto Rico’lu bir ailenin kızıydı. ‘‘In Living Color’’ isimli komedi filminde rol aldı. Daha sonra Gregory Nava’nın ‘‘My Family’’ isimli filminde kahraman bir kadını canlandırdı. Bu filmi Oliver Stone’un ‘‘U Turn’’ isimli filmi izledi.

Sevgilisiyle çalışacak

Sinema dünyasında adını duyurmaya başlayan Jennifer Lopez, oyunculuğu bir kenara itip Puffy’nin yapımcılarından biri olarak kayıt stüdyosuna girdi. Genç sanatçı, şarkıcı olmaya kararlıydı. Sinema oyuncuları arasında müziğe kolayca geçip üne kavuşanlara pek sık rastlanmıyor. Ama Jennifer Lopez, zor olanı başardı. Sanatçının ‘‘If You Had My Love’’ isimli hit parçası, pop müzik listelerinde en iyi 10 parça arasında yer aldı.

Puffy-Lopez çiftinin pembe dizisi, 1999 yılının 27 Aralık sabahı ilginç bir aşamaya geldi. Puffy gece yarısı silahlı saldırıda bulunmak suçundan aranırken, Jennifer Lopez de sevgilisiyle birlikte arabaya binip polisten kaçmaya çalıştı. Sevgililer geceyi nezarethanede geçirdiler. Jennifer Lopez, nöbetçilerden el kremi isteyerek soğukkanlılığıyla herkesi şaşırttı.

Jennifer Lopez, bir yıldız gibi şarkı söyleyip rol yapıyor. Barbara Streisand ve Cher’e yeni bir rakip geldi gibi…

Lopez’in kısmeti
Jennifer Lopez, hem müzik, hem de sinemada zirve mücadelesini bütün hızıyla devam ettiriyor. Geldiği nokta pek de küçümsenecek gibi değil. Son filmi “Darısı Başıma”dan aldığı dokuz milyon dolarla bütün zamanların en pahalı Latin oyuncusu ünvanını kazandı bile..

Babanın çabası
1970 doğumlu Lopez, Porto Rico’lu bir ailenin üç kızından ortancası.. Ailesi, Amerika’ya göç ettikten sonra çocukluğu New York’un banliyölerinden Bronx’ta geçmiş. Ailesinin ona aşıladığı iş ahlakının hayatını yönlendirdiğini her fırsatta söylüyor. 18 yaşında şov dünyasına girmeye karar verince evde olanlar olmuş. Lopez ne de olsa başarıyı kafasına koymuş. Her ne kadar müzikteki başarısını beyazperdede gösteremese de yıldızı sevenler onu ilgiyle izliyorlar.
Gelelim filmin konusuna:
“Darısı Başıma”nın Mary’si (Jennifer Lopez), rakiplerine fark atan bir düğün tasarımcısıdır. Başkalarının düğün telaşlarına çare bulup onları mutlu eden biri olarak, kendini bu işe yoğun olarak vermesi sebebiyle hayatında kendisi için vakit ayıramaz. Babası Sicilyalı Massimo’yla arasını yapmaya çalışırken Mary kayıtsız kalır. Kısmet bu ya, bir kaza sırasında hayatını kurtaran doktorla (McConavghey) tanışır ve aşka inanmaya başlar. Fakat Steve, düğün işlerini yürüttüğü müşterisinin müstakbel damadından başkası değildir. Duyguarı altüst olan Mary, tam hayata küserken bu kez babası yeni bir planla devreye girer.
Filmin yönetmeni Adam Shankman, kariyerine dansçı ve koreograf olarak başlamış. Janet Jackson için klipler çekmiş. “Darısı Başıma”, tıpkı Savaş Ay gibi ilk yönetmenlik denemesi… Romantik filmlerden hoşlanıyorsanız herhangi bir sıkıntı yaşamadan hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Filmin Künyesi

Darısı Başıma
“Wedding Planner”
* * *
Yönetmen: Adam Shankman
Senaryo: Pamela Falk
Oyuncular: Jennifer Lopez, Matthew McConavghey, Brigitte Wilson Sampras, Justin Chambers

Lopez, ajan olacak
Müzik ve sinemanın ünlü yıldızı Jennifer Lopez, yeni filminde erkeklere meydan okuyan sert bir ajan olarak kamera karşısına geçecek. Internetteki “popcorn” ve “imdb” sitelerinde yer alan habere göre, Lopez, ilk olarak 1973’te “Cleopatra Jones” ve 1975’te “Cleopatra Jones and the Casino of Gold” adlı filmlerde boy gösteren kadın FBI ajanı Jones’un yerini alacak. Uzakdoğu dövüş sanatlarında uzman olan Cleopatra Jones’u, daha önce Taamra Dobson canlandırmıştı.
Jennifer Lopez evleniyor
Ünlü film yıldızı ve şarkıcı Jennifer Lopez’in, dansçı Chris Judd ile evleneceği bildirildi. New York Post gazetesi, önceki günkü haberinde, New York doğumlu ve Porto Riko kökenli sanatçının, Chris Judd ile nişanlandığını belirtti.
Lopez’e yakın bir kaynağın, gazeteye, “Jennifer’in bütün isteği evlenmek ve yerleşmek. Çok çalışıyor ve hayatında şimdiye kadar olmadığı kadar mutlu” dediği kaydedildi. Sanatçı daha birkaç hafta önce Rap Mogul Sean “P. Diddy” Coms’dan ayrılmıştı.
Lopez ‘modern külkedisi’ oluyor
Beyazperde ve müziğin ünlü ismi Jennifer Lopez, yeni filminde ‘’modern külkedisi’’ rolünde seyirciyi selamlayacak.
Lopez, ‘’Chambermaid” adlı romantik komedide çalıştığı lüks otelde yakışıklı bir prense aşık olan oda hizmetçisini canlandıracak. İnternetteki ‘’popcorn’’ ve ‘’mrshowbiz’’ sitelerinde yer alan haberlere göre, Jennifer Lopez, yeni filminde ‘’beyaz atlı prensin’’ yolunu gözleyecek. Halen görüşmelerine devam ettiği projeye imza atmak için ‘’hevesli görünen’’ Latin yıldız, filmde lüks bir otelin kat hizmetçisi rolünü üstlenecek. Hayatını yoğun bir şekilde çalışarak sürdürürken sık sık hayallere dalan Lopez, günün birinde müşteri olarak gelen İngiliz prensle tanışıp aşık olacak.
Lopez ile Leyla arasında kaldık

BATI sineması, Batı romanı, hikâyesi, dedikodusu… Batı siyâseti, felsefesi, şiiri, sanatı ve ille de Batı müziği.
Sağanak ve dolular gibi tepemize inip duran reklâm kokulu çığlıklar ve yayınlarla ıslanıp durmaktayız.
Red mi edelim? Hayır.
Batı’nın da elbet dikkate değer, yüksek erdemleri var. Takip ve istifade edilecektir.
Amaaa…

Burada duruyor ve mâsumca soruyoruz: “Doğu’yu unutmak niye?”
Sözgelimi son derece koygun, yüreklere işleyen Hind ile Pakistan müziği niçin Türk televizyonlarında yer almaz? Çin, Japon melodilerine arada bir neden yer verilmez?
Merak etmez misiniz?
Dünya Batı’dan mı ibaret? Bizler ortalığa ve sanat iklimine sadece gösterilen o tek pencereden mi bakmaya mecburuz? Bu inat niye?

Çin filmi özlüyorum efendiler!
Bangladeş, Yemen, Endonezya, Malezya belgeselleri istiyorum. Van Gogh, Renoir, El Greko yanında Japon ressamlarını da tanıma ihtiyacındayım. Brahms, Chopin, Ravel ile birlikte Doğu Türkistan, Sibirya ezgilerinin farkına varıversek ne kaybederiz?
Ama olmaz…
“Ne varsa Batı’da var” ezikliğine esir düşmüş kafalar iş başındadır çünki.

İran sineması ve karikatürü dünyaya parmak ısırtıyor. Bilen kim?
Yemen hikâyecileri, çok çarpıcı, fevkalâde seviyeli eserler veriyor. Duyan kim?
Mısırlı, Lübnanlı yazarlar hayran olunacak kadar muhteşem. Farkeden kim?
Varsa Batı, yoksa Batı…
Yapmayın.
Bu kör ve yorgun inatlarda yarımlık sırıtıyor, yamalaklık diz boyu. Türkiye bu eksikliği (kasıtlı unutkanlığı) mutlaka defetmeli.
“Varsa Batı, yoksa Batı” saplantısı, 21’inci Asır Türkiyesine yakışmıyor.

Radyolar, televizyonlar, sanat kültür dergileri, müzik yapımcıları ufuk zengini değil. Üstelik çoğu uyuşuk ve tembel. Yahut da kaçırıcı. Batı’dan başka bir dünyanın, bir heybetin, estetiğin varlığından habersiz.
Ya her gece Jannifer Lopez dinletiyorlar, ya da “Bas bas paraları Leyla’ya, Bir daha mı geleceğiz dünyaya” bağırtısını alkışlamamızı istiyorlar.

Hayır.
Biz başka iklimlerin kaçırılmış seslerini de duymak istiyoruz. Diğer güzellikeri tanımak, görmek istiyoruz.
Hakkımızdır.

Lopez ayrıldı

Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, 8 ay önce evlendiği Cris Judd’dan ayrıldı. Alınan bilgiye göre, 31 yaşındaki yıldız ve 32 yaşındaki koreograf kocası, “dostça ayrıldılar”, ancak boşanmayı henüz kararlaştırmadılar. Lopez, ilk evliliğini 1997’de Ojani Noa ile yapmış, bu evlilik bir yıl sürmüştü. Lopez, geçen yıl ikinci kez nikah masasına oturmuştu.

Jennifer Lopez ikinci kez evleniyor

Ünlü ses ve film yıldızı Jennifer Lopez’le, aktör Ben Affleck’in önümüzdeki aylarda evlenecekleri belirtildi. Eğlence kanalı ET’de yayımlanan bir habere göre, çiftin bu kararlarını önümüzdeki günlerde televizyonda yayınlanacak bir canlı yayında ilan edecekleri bildirildi. Çift, geçen Aralık’ta “Gigli” adlı bir filmin çekiminde tanışmış ve birliktelikleri kısa sürede aşka dönüşmüştü. Jennifer Lopez, daha önce dansçı Chris Judd ile evlenmiş ama bu birliktelik fazla uzun sürmemişti.

Jennifer Lopez’e kaynana zulmü!

Ünlü yıldız Jennifer Lopez’e, nişanlısının ailesi tarafından kabul edilmeyen talihsiz bir gelini canlandıracağı “Monster-In Law” adlı proje için öneri getirildi. Gerçek hayatta kendisini istemeyen nişanlısı Ben Affleck’in annesiyle arasını düzelten ve uyumlu bir görüntü sergileyen Lopez, rol alması halinde filmde; mükemmel bir erkekle nişanlanacak ve bu mutluluğu kayınvalidesi ile karşılaşana kadar sürecek. “Canavar kayınvalide”, gelinine yapmadığını bırakmayacak ve evlilik planları suya düşecek. Damat adayı, sonunda işleri düzeltmek için devreye girecek…

Lopez ve Affleck’ten paparazzilere müjde

Jennifer Lopez ile Ben Affleck çifti, henüz tarihi belli olmayan düğünlerinde, paparazzilerin dışarıda görüntü ve fotoğraf alabileceğini açıkladı. Catherine Zeta Jones ve Michael Douglas çifti gibi, düğün törenine tüm kameraların girmesini yasaklayarak sadece bir dergiye fotoğrafları satmayı tercih etmeyen çift, özel günlerini dünyanın geri kalanı ile paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Hoş bir evlilik töreni yaşamak istediklerini belirten Lopez, kameraların dışarıda görüntü almalarından hiçbir rahatsızlık duymayacaklarını açıkladı. Henüz evililik tarihi belli olmayan çiftin, bu yılın sonunda dünya evine girmesi bekleniyor.

Lopez-Affleck çifti ayrıldı

Jennifer Lopez’le aktör Ben Affleck’in ayrıldığı bildirildi. People dergisi, internet sayfasında verdiği haberde, Affleck’in, Lopez’den ayrılmaya karar verdiğini belirtti. Adı açıklanmayan bir kaynağın verdiği bilgiye dayandırılan haberde, evlilik hazırlıkları yapan çiftin, ‘’en azından bir süre için ayrıldıkları’’ kaydedildi. Dergi, menajerlerinin, çiftin ayrıldığından haberdar olmadığını belirtti. California’da bugün evlenmeyi planlayan 33 yaşındaki Lopez ile 31 yaşındaki Affleck, basından şikayet etmiş ve evlilik tarihinin ertelendiğini söylemişlerdi.

Lopez’i hamilelik bile durduramadı
Amerika’ya bir dizi konser vermek için eşi Latin şarkıcı Marc Anthony ile birlikte giden Jennifer Lopez, sahnedeki hareketleriyle dudak ısırttı. 39 yaşındaki yıldız, şarkılarına eşlik eden seyircilerle birlikte coştu. Hamile olduğu için ani haraketlerden kaçınması ve daha yavaş bir tempoda konserini sürdürmesi gereken Lopez, sahnede ayak basmadık yer bırakmayarak hayranlarının sevgisini bir defa daha kazandı.

jennifer lopez1 jennifer lopez2

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir