İphone iOS’ta reklam engelleyici nasıl kurulur avantajları
iOS 9 ile,sonradan kurulan bir uygulama ile bir reklam engelleyicisi kurmak artık mümkün. 1Blocker, Crystal,Adament, Silentium ve Blockr gibi birkaç uygulama var ve çok sayıda kurabilirsiniz. Birden fazla uygulama kurmanızın avantajı hepsinin farklı farklı işlevlerinin olması.Tabi Apple Store girişinizin olması şart.
Adım 1
iPad’inizde ya da iPhone’nuzda App Store’a girin ve bir reklam engelleyici bulun. Şimdi burada bir tanesini kuracağız ve daha hızlı bir tarama için Silentium Privacy’yi ve Ad Blocker’ı açacağız.
Adım 2
Cihazınızda Ayarları açın ve Safari’ye gidin. “Content Blockers (içerik engelleyici)” şeklinde etiketlenmiş seçeneği bulun ve indirdiğiniz engelleyiciyi görebilmek için üzerine basın.
Adım 3
Reklam engelleyicinizin etkin olduğundan emin olun. Gördüğünüz gibi, bir taneden fazla alabilir ve her biri de isteğinize göre açılıp kapatılabilir.
Adım 4
Reklam engelleyiciyi açın ve size verilen ayarlara bir göz atın. Genel engelleyici kurallarını açabilirsiniz ve ayrıca iz sürme servislerini de engelleyebilirsiniz.
Adım 5
Ayrıca bazı web sitelerini beyaz listeye eklemek de mümkün. Seçeneğe gidin ve izin vermek istediğiniz siteyi ekleyin. Reklamlara izin ver, kodlara izin ver vs.
Adım 6
Ayrıca “Advanced Rules” (Gelişmiş Kurallar) var ve bunlar sizin tüm resimleri, kodları engellemenizi ve sosyal medya yorumlarını ve butonlarını kaldırmanızı sağlıyor.
1blocker