İnternet ve faydaları nelerdir?

İnternet ve faydaları nelerdir?,İnternet ve faydaları hakkında bilgi,İnternet ve faydaları,İnternet ve faydası nedir hakkında bilgi

İnternet ve faydaları nelerdir?
İnternet ve faydaları nelerdir?

İnternet ve faydaları nelerdir?

Hayatımızın bir çok alanında bize yardımları dokunan internet doğru kullanıldığında insanlara büyük faydalar sağlar. Artık neredeyse günlük hayatta ve diğer alanlarda neredeyse herşeyimizi internet sayesinde yapabiliyoruz.

Çok değil bir kaç yıl öne ülkemizde insanlar bir sabıka kaydı için adliye saraylarında saatlerce bekleyerek ve bir miktarda para vererek alabildikleri sabıka kaydını bugün internetten bir tık ile alabiliyor ve bu internet sayesinde mümkün. Aslında şimdinin çocukları, gençleri çok şanslı doksanlı yıllarda öğretmenin bizlere verdiği dönem ödevi için İstanbul gibi bir şehirde neredeyse bütün kütüphaneleri gezmemize rağmen hazırladığımız dönem ödevinde sadece geçer not aldığımızı üzülerek söylüyorum. Bugün hastane randevusunu, motorlu taşıtlarımızın muayene randevusunu, vergisini, bütün faturaları vb. gibi ödemelerimizi tek tık ile ödemek mümkün.

İnterneti şahsen uzay boşluğuna benzetiyorum çünkü bizlere sınırsız bilgi sunuyor. Bir şey satın almadan bir şey satmaya, bazen anlamını bilmediğimiz bir kelimenin cevabı, bazen de bir kitap, bazen sevgi, bazen güzel söz, bazen müzik, bazen kaçırdığımız dizilerin tekrarı, bazen nöbetçi eczaneyi bulmamızda yardımcı kısacası hayatın her alanında bize yardımcı.

Şahsım açısından faydalarına gelince ki internet benim en büyük hobilerimden biri. İnterneti doğru akıllı ve dürüst kullanabilirseniz benim gibi para bile kazanabilirsiniz. Örnek verecek olursak bu siteyi kurdum ve bilgili olduğum alanlarda insanlara hem bilgi sunabilmek için bildiklerimi yazarak faydalı olduğum gibi de verilen bilgiler ve emek karşılığında küçük de olsa bir meblağ kazanabiliyorum. Yani bir düşünün hem yazma hobimi yapabiliyor bunun karşılığında da para kazanıyorum.

Doğru İşler Yap Hayata Sende Bir Şeyler Kat…

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir