Hasan Sert Kimdir? Hasan Sert’in Hayatı

Hasan Sert Kimdir? Hasan Sert'in Hayatı
Hasan Sert Kimdir? Hasan Sert’in Hayatı

Hasan Sert Kimdir? Hasan Sert’in Hayatı,Hasan Sert Biyografi,Hasan Sert Hakkında Bilgi,Hasan Sert Hasan Sert Öz Geçmişi,Hasan Sert

HASAN SERT

(Akademisyen, İşadamı, STK Başkanı)

Dr. Hasan SERT, 1961 yılında Akşehir’de doğdu. Üniversite öğrenimini 1981 yılında Gazi Üniversitesi’nde, Yüksek Lisans çalışmasını ise ‘Makine Yüksek Mühendisi’ ünvanıyla 1990 yılında Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora eğitimini 1997 yılında Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde bitirdi.

 Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversiteleri’nde öğretim üyelikleriyaptı.Çok sayıda öğrenci yetiştiren Dr. SERT,2005-2006 yıllarında ABD’nin en iyi üniversitelerinden Michigan Üniversitesi’nde(University of Michigan) misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.

Uluslararası akademik ve ticari toplantılar düzenledi. Birçok derginin yayın kurulu üyeliklerinde bulundu.

2004 yılında AK PARTİ’ den ANKARA-Altındağ semtinde Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde danışmanlıklar yaptı. Kendine ait şirketlerinYönetim Kurulu Başkanlıklarını da yürüttü. 50’nin üzerinde ülkede, akademik ve ticari çalışmalarda bulundu.

 2009 yılında TÜMSİAD Genel Başkanı oldu.

Genel Başkanlığı dönemindeTÜMSİAD, Avrupa Birliği Sanayi ve İşletme Komisyonu Genel Direktörlüğü tarafından 37 katılımcı ülkenin sivil toplum, özel sektör ve kamu kuruluşları arasından 3 yıl üst üste “En Etkin Sivil Toplum Kuruluşu” seçildi.

 Dr. SERT, TÜMSİAD Genel Başkanı olarak Dünya Değişim Liderleri Zirvesi, Dünya Türk İş Konseyi, Yeni Başlangıçlar İçin Ortaklıklar (PNB-PartnersFor a New Beginning), Dünya Girişimcilik Zirvesi, Dünya Verimlilik Zirveleri gibi çok önemli uluslararası toplantılara katıldı. Birçok uluslararası iş formlarının düzenlenmesine de katkı sağladı.

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının “Girişimcilik Konseyi Üyeliğine”  ve “Kümelenme Destek Programı Seçici Kurul Üyeliklerine” seçildi.

2010 yılında, MPM (Milli Verimlilik Merkezi) tarafından, Türkiye’de sadece 11 kişiye verilen ‘11 Altın Türk’ ödülüne layık görüldü.

 Yine aynı yıl Dünya Verimlilik Bilim Konfederasyonu tarafından Dünya’da sadece 41 kişiye verilen ‘Dünya Verimlilik Oskarı Madalyası’ aldı.

 2012 yılında DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) “Yönetim Kurulu Üyeliğine” seçildi.2014 yılı ekim ayındasöz konusu üyeliğe tekrar seçilmiş olup halen bu görevini desürdürmektedir.

 Sadece akademik değil, ticari alanlarda da aktif olarak çalışan Dr. SERT, İnşaat, Dış Ticaret, Turizm ve Medya ile ilgili sektörlerde şirketleri olan bir işadamı ve 2. Dönem TÜMSİAD Genel Başkanı olup evli, bir çocuk babası ve İngilizce bilmektedir. Kaynak: hasansert.com

Hasan Sert 7 Haziran 2015 Tarihinde Yapılacak Olan Genel Seçimlerde Ak Partiden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir