Güzel Dişler İçin Dişler Nasıl Fırçalanmalı

Doğru Diş Fırçalama Nasıl Yapılır
Güzel Dişler İçin Dişler Nasıl Fırçalanmalı

Dişlerimizi Doğru Bir Şekilde Nasıl Fırçalamalıyız?, Dişler Nasıl Fırçalanmalı?, Diş Fırçalama Teknikleri, Diş Fırçalama Metodları, Dişlerimizin Beyazlaması İçin Nasıl Fırçalamalıyız?, Dişler İyi Bir Şekilde Nasıl Fırçalanır?, Dişler En İyi Nasıl Fırçalanır?, Doğru diş fırçalama nasıl olur?

Değerli Ziyaretçilerimiz Sizlere Bu Yazımızda Diş Fırçalama Teknikleri Hakkında Bilgiler Vermeye Çalışacağız. İyi Okumalar…

GÜZEL DİŞLER İÇİN DİŞLER NASIL FIRÇALANMALI

Diş sağlığını korumada diş temizliği önemli yer tutmaktadır. Diş temizliğini doğru fırça ve teknikle yapmak dişlerinizin sağlıklı olmasını sağlar. Kullanacağınız fırça orta sertlikte ve fırçanın başının büyüklüğü kullanacak kişiye göre değişmekle birlikte her dişe ulaşacak büyüklükte olmalıdır. Yemeklerden sonra günde en az iki defa dişler kişiye özel fırça ile temizlenmelidir.
Herkesin kendine ait fırçası olmalıdır. Diş fırçasının ortak kullanımı kişiden kişiye ağızdaki mikropların bulaşmasına neden olur. Diş fırçaları en geç altı ayda bir değiştirilmelidir. Diş macunları temizlemenin yanında ağıza ferahlık hissi verir. Diş parlatma tozları ise hekim tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

Diş fırçalarken uymanız gereken kurallar şunlardır:
• Diş fırçası diş eti hizasında 45 derecelik açı yapacak biçimde tutulur.
• Diş fırçası diş etinden ağız boşluğuna doğru hareket ettirilir. Diş fırçası fazla bastırılmadan yumuşak hareket ettirilir.
• Fırçalama işlemi ön dişlerden arkaya dişlere doğru fırçanın bir fırça boyu kaydırılması ile devam eder.
• Dişlerin dış yüzeyleri fırçalandıktan sonra iç yüzeyleri de aynı teknikle fırçalanır.
Dişlerin fırçalanması tamamlandıktan sonra diş etlerinin, dilin, yanak içinin fırçalanarak temizlenmesi gerekir.
Diş ipi kullanımı diş aralarındaki besin atıklarının temizlenmesi açısından önem taşımaktadır. Besin atıkları diş plaklarının oluşmasına buna bağlı olarak da diş çürümesine neden olmaktadır.
Diş ipi kullanımı aşağıda belirtildiği gibi şekilde yapılır:
• 30 cm kadar diş ipi alınır. İplerin ucları her iki elin orta parmağına sarılır.
• Ortada kalan ip her iki elin işaret parmağı tarafından geriye doğru itilir.
• Daha sonra ip dişlerin arasından geçirilir. Diş etine kadar indirildikten sonra diş aralarını ağız boşluğuna doğru sıyıracak şekilde hareket ettirilir.
• Aynı işlemler başka bir diş ipi ile alt dişler için tekrarlanır.
Diş ipi kullanımı sırasında diş etine zarar verilmemelidir.
Ara yüz fırçası olarak bilinen fırçalar da aralarında açıklık olan dişler arasındaki besin atıklarını temizlemek amacıyla kullanılır. Ara yüz fırçaları da diş çürümelerini engellemekte kullanılan araçlardandır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir