Gülhane Parkı Hakkında Bilgi

Gülhane Parkı Nerede, Gülhane Parkı’na Nasıl Gidir, Gülhane Parkı’na Ümraniye’den Nasıl Gidilir, Gülhane Parkı’nın Tarihi, İstanbul Gülhane Parkı Hakkında Bilgi, Gülhane Parkı İstanbulun Neresinde?, Gülhane Parkı’na Anadolu Yakası’ndan Nasıl Gidilir?, Gülhane Parkına Pendik’ten Nasıl Gidilir,
Gülhane Parkı’nın Son hali, Gülhane Parkı’nın Tarihi Hakkında Bilgi…

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi

Gülhane parkı – Fatih Gülhane parkı istanbul ilinin Fatih ilçesinde bulunan bir tarihi bölgedir. Gülhane parkı tarihi ve resimleri hakkında bilgileri bu makalede bula bilirsiniz. Gülhane parkı istanbulun fatih ilçesinde bulunan en eski tarihi yapıtlarından biridir. Geçmiş yıllarda gülhane parkı hayvanat vahçesi olarak kullanıyordu son yıllarda hayvanat bahçesi gülhane parkından kaldırılıp doğal bir park haline getirildi.

Gülhane parkı – Fatih

Gülhane parkı istanbul ilinin Fatih ilçesinde bulunan bir tarihi bölgedir. Gülhane parkı tarihi ve resimleri hakkında bilgileri bu makalede bula bilirsiniz.

Gülhane parkı istanbulun fatih ilçesinde bulunan en eski tarihi yapıtlarından biridir. Geçmiş yıllarda gülhane parkı hayvanat vahçesi olarak kullanıyordu son yıllarda hayvanat bahçesi gülhane parkından kaldırılıp doğal bir park haline getirildi, eşsiz benzersiz bir güzellikte olan gülhane parkı tarihi bilgilerini değerli okurlarımız için araştırdık.

Gülhane parkı osmanlı zamanlarında topkapı sarayının bir bahçesi olarak kullanılıyordu, osmanlı zamanlarında Gülhane Hatt-ı Hümayunu adıyla anılıyordu parkın adı bunun sebebi ise türk tarihinde demokratikleşmenin ilk adımı Tanzimat Fermanı, 3 Kasım 1839′da Abdülmecit döneminde Hariciye Nazırı Mustafa Reşit Paşa tarafından Gülhane Parkı’nda okunmuştur ve bu nedenle Gülhane Hatt-ı Hümayunu da denir. İstanbulun en gözde parklarından biridir gülhane son yıllarda çok sayıda değişime uğradığı için belediye tarafından restore edildi artık eski günlerini aratmayacak şekilde güzellikler bulunuyor.

Gülhane parkına ulaşım

Gülhane parkına gitmek için metro ve tranvay hatlarını kullanmalısınız örnek olarak bir kaç ilçeden ulaşımlar hakkında bilgi vereceğim.

Kadıköyden gülhane parkına ulaşım

Kadıköy iskelesinden kabataş deniz otobüslerini kullanarak kabataş’a geçiniz ardından kabataşta bulunan tranvaya binerek gülhane parkının tam önünde ine bilirsiniz. Deniz otobüsü ve tranvay yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürecektir.

Avrupa yakasından gülhane parkına ulaşım

Avrupa yakasında oturanlar için E-5 kara yolu üzerinden metrobüsü kullanarak yada metroyu kullanarak zeytin burnu durağından tranvaya aktarma yapmaları gerekmektedir. Zeytinburnu tranvayından Kabataş tranvayına aktarma yaptıktan sonra tranvay Sultan Ahmet ve gülhane parkının hemen önünde geçmektedir.

Gülhane Parkı Resimleri

gülhane parkı
Gülhane Parkı Hakkında Bilgi

gülhane parkı1

gülhane parkı2 gülhane parkı3

gülhane parkı4 gülhane parkı5

gülhane parkı6 gülhane parkı7

gülhane parkı8

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir