Google Plus nedir? Ne İşe Yarar

Google Plus Nedir? Ne İşe Yarar?, Nasıl 

Google Plus (Google+): Google firmasının kullanıcılarına sunduğu Google+ sosyal bir web sitesi (https://plus.google.com/) olmasının yanında Google’ m sunduğu hizmetlerin tümünü bu sosyal ağda bütünleştirmiştir. Google+ ile kullanıcılar anlık durum, fotoğraf, video paylaşımı yapabilmekte, konumlarını google maps üzerinden gösterebilmekte, oyun oynayabilmekte, sohbet veya vidyo sohbet yapabilmektedir. Bunların dışında kullanıcılar diğer sosyal ağlardan farklı +1 tuşu ile google aramalarını beğenebilmekte ve bunları paylaşabilmektedirler. Bu sayede siteler diğer kullanıcılara önerilmektedir.

Google+’ da hesap oluşturmak için google hesabı yeterli olacaktır. İnternet tarayıcısından ya da uyumlu cep telefonları veya tabletlere yüklenecek yazılım ile Google+ kullanılabilmektedir.

Google+ işletmeler için diğer sosyal ağlara göre daha çok özelliğinin bulunması nedeniyle daha kullanışlıdır. Google+ on kişiye kadar çoklu vidyo sohbet özelliği sunmaktadır, bu sayede işletmeler tele konferanslarını bu sistem üzerinden yapabilmektedir. Kullanıcıların +1 olarak işaretledikleri web siteleri paylaşımı, iyi bir internet sitesine sahip işletmelerin yapılacak değerlendirmeler ile daha çok ziyaret edilmelerini sağlayacaktır. Google+’ ın işletmelere sunduğu en büyük farklılık ise Google+ sayfası oluşturarak işletmelerin tam konumunu ve iletişim bilgilerini gösterebilme, işletmenin kategorisine göre bu sayfayı oluşturmakta ve bu sayfayı kişiselleştirebilmesidir, bu sayede müşteriler ve takipçiler ile daha iyi bir iletişim ve bağlantı ücretsiz olarak sağlanmış olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir