Foursquare Nedir? Foursquare Nasıl Kullanılır?

Foursquare Nedir? Foursquare Ne işe Yarar? Foursquare Nasıl Kullanılır?

Foursquare: Foursquare, lokasyon bazlı çalışan bir sosyal ağ web sitesidir. Cep telefonları, tablet vb. taşınabilir cihazlarda ise yüklenen ücretsiz yazılım sayesinde kullanılabilmektedir. Foursquare bir anlamda çeşitli puanlar ve rozetlerin kazanılabildiği bir oyundur. Foursquare kullanıcıları web sitesi üzerinden, ya da cep telefonlanna kurdukları yazılım yardımıyla bulundukları mekanları işaretleyebilmektedir. Foursquare’ e üye olmak için herhangi bir mail adresi ya da facebook hesabı yeterli olacaktır. Foursquare hesabı aynı zamanda twitter ve facebook hesaplarına bağlanarak kullanılabilir, bu sayede bir mekana gidilip bu mekanı paylaşıldığında twitter ve facebook üzerinden de bu paylaşım görülebilmektedir.

 Foursquare’de listelenen mekanlar, kullanıcıların GPS özelliği bulunan cihazları kullanmasıyla internet üzerinden işaretlenir, böylece diğer kullanıcılar arkadaşlarının bulunduğu mekanı bu sistem üzerinden görebilmektedir. Bunun yanında kullanıcılar gittikleri mekanlarla ilgili olarak yorum yapabilmekte, görüş ve önerilerini paylaşabilmektedir. Kullanıcılar isterlerse gittikleri mekanın fotoğraflarım çekerek, bunları Foursquare’e yükleyebilir ve daha sonra gelecek olan kullanıcılara o yer hakkında referans olabilmektedir. Firmalar bu sayede ücretsiz olarak tanıtımlarını yapmış olmaktadır. Ayrıca Firmalar veya kullanıcılar Foursquare listesine mekanlarını ekleyebilmektedir.

Foursquare aracılığıyla nerede olduğunuzu sosyal medyada herkesle paylaşırsanız, evden uzakta olduğunuzu öğrenen hırsızlar evinizi ziyaret edebilirler!

Foursquare uygulamasını kullanan firmalar ve mekanlar anlık indirim ve fırsat duyuruları yapabilmektedir. Kullanıcılar ise etraflarında bulunan mekanlardaki çeşitli promosyonları görebilmekte ve mekanları ziyaret etme sıklıklarına göre ödüller kazanabilmektedir. Bazı firmalar ise Foursqure’de bulundukları mekanı aynı anda kayıt yapan gruplara grup indirimleri sunarak, daha çok müşteri çekmeyi
planlamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir