Fondöten Seçimi Nedir? Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Fondöten Seçimi
Doğru fondöten seçmek için en iyi yol şerit testi yapmaktır.
> Şerit testini her zaman doğal ışıkta uygulayınız.
> Uygulamada üç farklı fondöten rengi seçiniz.
> Fondöten rengini seçerken boyun kısmı ile uyumlu olanını seçiniz.

Açık ten rengine sahipseniz şerit testini boynunuzdan çenenize doğru yapınız. Çenenizden boynunuza doğru üç farklı renkte fondöten şeridi uygulayınız. Cilt yağının fondöten rengini değiştirmeye başlayıp başlamadığını görmek için birkaç dakika bekleyiniz. Boynunuzda ten renginize en yakın olan rengi seçiniz.

Bronz ve siyah cilt rengine sahip kadınlar şerit testini yanak bölgesinden çene bölgesine uygulamalıdır. Siyah cilt üzerinde yüzde renk farklılıkları olabileceğinden yanak bölgesinde fondöteni uygulamak daha sağlıklı sonuç verecektir. Cilt yağlarının renk pigmentlerini değiştirip değiştirmediğini görmek için birkaç dakika beklemek gerekir. Yanakta ten rengine en yakın olan fondöten rengini seçiniz.

Pembe bir yüze sürülen fondöten, kırmızıya dönüşebilir. Hafif pembe renk içeren fondötenler ve pudralar cildi yaşlandırır ve yapay bir görünüm kazandırır. Fondöten ile yüzü renklendirmek yerine bu işlemi allıkla yapmak daha doğru olur. Sarı fondötenler çatlak kılcal damarlar ve kırmızılıklar gibi sorunları gizler.

cilde-uygun-fondoten-secimi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ödev Ödev