Flora nedir? Flora Ne Demek?

Flora nedir? Flora Ne Demek?,Flora nedir?,Flora Ne Demek?,Flora Hakkında Bilgi,Flora,Flora Hakkında Kısa Bilgi,Flora Ne Anlama Gelir,Flora Ne

Flora nedir? Flora Ne Demek?

Flora: Belirli bir bölgedeki veya biyosferdeki bitki topluluklarıdır. Aynı zamanda bakterilerin oluşturduğu populasyonlara da flora denir.

Flora Nedir
İnsan vucudunda yaşan, bazıları faydalı dahi olabilen, bağışıklık sistemi güçlü olunduğu zaman hastalığa neden olmayan mikrooragnizmalara verilen isimdir flora.

Flora latince çiçek yada bitki örtüsü anlamına gelir.

İnsan vucudunda ağız, bağırsak, deri vb gibi yerlerde yaşayan bir çok bakteri, virüs ve mantarlardan oluşan mikroorgnizmalar bulunmaktadır. normal sağlıklı insanlarda bu mikroorganizmalar herhangi bir hastalık oluşturmazken, bağışıklık sistemini zayıflatan (ör: AİDS Hastalığı gibi) durumlarda bu mikroorganizmların da neden olduğu hastalıklar nedeniyle insanlar hastalanabilir ve hatta ölebilirler. Bunun dışında bağırsaklarda yaşayan ve vucudumuz için vitamin sentezleyen bakteriler de bulunmaktadır.

Floranın Tanımları
1. Doğal bitki örtüsü. yunan mitolojisinde ise yeşeren bitkilerin çiçeklerin tanrıçası.

2. anlamı bir bölgede yetişen bitkilerin hepsi, bitki örtüsü, bitey.

3. Flora Belirli bir bölgedeki veya biyosferdeki bitki topluluklarıdır. Aynı zamanda bakterilerin oluşturduğu populasyonlara da flora denir.

4. Flora : lâtince. “belirli bir bölgede yetişen bitkilerin hepsi, bitki örtüsü” anlamında kullanılan bu söz için daha önce “bitey” kelimesi önerilmiş, ancak tutunamamıştır. kurulumuz, flora için bitki varlığı sözünün uygun bir karşılık olduğunda birleşmiştir. örnek: türkiye’deki dağların bitki varlığı üzerinde çeşitli araştırmalar yapılmış, büyük bir bölümü de yayımlanmıştır.

5. anlamı bitey. flora.

6. Tıpta belirli bölgede bulunması doğal olan mikroorganizmaların tamamı için kullanılır. Örneğin: deri florası, boğaz florası gibi.

7. anlamı (i)., (bot). bitey, flora, bir bölgede yetişen bitkilerin topu; bu bitkiler hakkında yazılmış eser; (tıb). belli bir kısımdaki mikroplar. Örneğin: floral (s). çiçeklere ait.,flora.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir