Fiziğin Diğer Bilimler İle Olan İlişkisi Kısaca Nedir

Fiziğin Diğer Bilimler İle Olan İlişkisi Kısaca Nedir,Fiziğin Diğer Bilimler İle Olan İlişkisi Kısaca Nedir Hakkında Bilgi

FİZİĞİN DİĞER BİLİM DALLARI İLE İLİŞKİSİ

Değerli Ziyaretçilerimiz Sizleri Bu Yazımızda Fiziğin Diğer Bilim Dalları İle İlişkisi Hakkında Bilgilendirmeye Çalışacağız. İyi Okumalar.

Fizikçiler buluşlara imza atarken matematik, kimya, biyoloji, astronomi ve mühendislik dalları gibi bilim dallarından yararlanırlar. Bu bilim dallarında meydana gelen gelişmeleri de takip ederler. Bu bilimler de gelişmelerini fiziğin gelişmesine borçludur. Aslında artık tüm bilim dalları birbirine muhtaç hale gelmiştir.

Bilim dalları, alanları içine giren konuları inceler ve meydana gelen olayları açıklamaya çalışır. Gözümüzde oluşan görüntüyü, damarlarımızda dolaşan kanın akışını, ağaçların fotosentez yapabilmek için kökleriyle topraktan aldığı suyu ve madensel tuzları yapraklara nasıl taşıdığını biyoloji, gazların yaptığı basıncı, tepkimelerde açığa çıkan enerjiyi, ısısı değişen maddelerin davranışlarını, elementlerin bileşik oluştururken nasıl bir arada kaldıklarını kimya açıklar. Bu bilim dalları olayları açıklarken fizik kanunlarından veya teorilerinden de yararlanırlar. Birinin gelişimi diğerlerinin de gelişimini hızlandırmaktadır. Birindeki gelişme diğer bilim dallarında yeni buluşlara neden olabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir