Eft Nedir? İnternetten Eft Nasıl Yapılır?

EFT
Eft Nedir? İnternetten Eft Nasıl Yapılır?

Eft Nedir? İnternetten Eft Nasıl Yapılır?,Eft Nedir?,İnternetten Eft Nasıl Yapılır?, Eft Nasıl Yapılır, Eft Anlamı Nedir, Eft Ne Demektir

Eft Nedir? İnternetten Eft Nasıl Yapılır?

EFT Türkiye’de ilk olarak 1992 yılının Nisan ayında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan EFT, karşılıklı olarak iki bankanın dijital ortamda TL bazında ödeme alışverişini tanımlar.

EFT; İnternetin olduğu her aygıttan kolayca yapılabilir. (bilgisayar, tablet, telefon vb.)

EFT  Nedir Tanımı ve EFT Nasıl Yapılır?

Çeşitli bankalarda bulunan kişilerin ve kurumların karşılıklı olarak internet üzerinden yaptığı fon alışverişine (transferine) EFT denir. EFT yapılabilmesi için gerekli tüm bilgilerin doğru girilmesi gerekir. Girilen bilgiler sonucunda gönderilen para bir kaç saniye veya bir kaç dakika içerisinde gönderdiğiniz alıcının hesabına geçer.

♦ Yapılan EFT, 08.30-17.30 saatleri arasından sonra yapıldıysa yani saat 17.30’dan sonra yapıldıysa EFT alıcının hesabına bir sonraki gün geçer.

♦ Geçmişte banka şubelerinden yapılan EFT’ler çoğunlukta iken günümüzde internetinde gelişmesi ile birlikte bankaların internet şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. yapmanız gereken tek şey internet şubesi kanalında bulunan EFT linkini tıklayıp alıcının bilgilerini doğru bir şekilde girmektir.

♦ EFT ücreti yapılan para transferinin miktarına göre değişmektedir ve her bankada bu rakamlar değişebilir ama genelde 1-4 TL arasındadır.

♦ Resmi tatiller ve hafta içi mesai saatleri arasında EFT yapılabilir. Bunun haricinde yapılmaya çalışılan EFT işlemi esnasında banka tarafından size bir uyarı bilgisi gelir ve ”Şuanda EFT işleminizi gerçekleştiremiyoruz” şeklinde bir bilgi alırsınız.

♦ Faturalarınızı (elektrik, su, doğal gaz, cep telefonu, telefon vb.) internet şubesinden EFT menüsü altından kolayca ödeyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir