Dostluk Nedir?

Dostluk Nedir?,Dostluk Nedir Hakkında Bilgi,Dostluk Ne Demek,Dostluk Ne Anlama Gelir,Dostluk Tanımı,Dostluk Ne Demektir

Dostluk Nedir?

Yaşadığımız çağın teknoloji çağı olması, bizi dostluklardan ve arkadaşlıklardan uzaklaştırıyor. Her eve giren internet teknolojisi sayesinde, insanlar birbirlerini tanımadan sanal dostluklar yaşıyor, cep telefonları ile geçmiş olsun mesajları atıyor. Hayat, gün geçtikçe daha mekanik ve yalan dostluklar üzerine kuruluyor.

Güven ve güvensizlik

Dostluk kavramı, artık tozlu kitap raflarının arasına yerleşiyor. Bu gün tanıştığımız her insan, önce kendi çıkarlarını düşündüğünden ve kendinden başkasına vakit ayıramadığından, garip bir dünyaya adım atıyoruz. Eski zamanlarda bahçelerde top oynayan çocuklardık, ağaçlardan dut yerdik, elma koparırdık, hatta apartman girişlerinde parmaklarımızı kesip kan kardeşi olurduk. Zamanla büyüdükçe kopmayan bağlar, bizleri birbirimize ömür boyu dost yapardı. Acısı, tatlısı ile bir dünyada yalnız olmadığımızı ve bize destek olan candan dostlarımız olduğunu bilirdik. Gerçek dostluk, bütün ömür boyu güvendiğiniz, sevdiğiniz insandır. Oysa bu gün, çocuklarımızı bile yan komşuya oynamaya yollayamıyor, bahçelere bırakamıyoruz. Çünkü artık birbirimize güvenmiyoruz. Televizyonlardan ve gazetelerden okuduğumuz pek çok kötü olay, bize güvenmemeyi öğretti ve bu nedenle, insanlardan uzak durma hakkımızı kullanıyoruz. Kocaman metropollerde, kocaman sitelerde yan kapı komşumuzu bile tanımadan ömrümüzü tüketiyoruz. Oysa insan sosyal bir varlıktır. Arkadaşlıklar ve dostluklar önemlidir. Ruhsal problemlerimizin önüne geçmek, hayatı daha katlanılır bir yer yapmak dostlarımız sayesinde olmaktadır. Bu gün psikologlar bile kaç tane arkadaşınız, kaç dostunuz olduğunu sormaktadır. Böylece kişilik sorunlarınızı çözmektedir.

Dostluk nasıl olur?

Hayatın içinde üzüldüğünüzde, sevindiğinizde yanınızda olan ve sizden bir beklentisi olmayan insanlar dostlarınızdır. Bir insan hayatı boyunca 1-2 dost kazanmalıdır. Arkadaşlıkla dostluk arasında farklar da vardır. Arkadaş birlikte zaman geçirdiğiniz ve bir anı, zamanı paylaştığınız insanlardır. Dost ise hayatınız boyunca çok özel sırlarınızı saklayan, üzüntünüzde, sıkıntınızda yanınızda olan sizi uyaran, mutluluğu birlikte paylaştığınız insanlardır.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir