Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde

Diş ağrısı için ev ilaçları

Diş ağrısı dişleriniz ya da çeneniz etrafında dayanılmaz bir zonklamada olabilir hafif bir ağrı da olabilir yani ağrı duruma göre değişken olabilir.Diş ağrısının  ana nedenlerinden bazıları şunlardır bazı dişlerdeki boşluklar , bir enfeksiyon , bir açık diş kökü , bir kırık diş , diş eti hastalığı , gevşek dolgu veya çene eklemi bozukluğu olabilir.

Tahriş olmuş veya iltihaplı olduğunda bir diş ağrısı ( yukarıdaki şekle bakınız) olur . Yapısı çok hassas birkaç sinir uçlarının oluşur. Selüloz , yukarıda belirtilen , bazıları bir çok nedenden ötürü , iltihaplı veya tahriş olmuş olabilir. Eğer diş ağrısı varsa, sorun kötüleşir bu durumda önce bir diş hekimine derhal başvurmak en iyisidir. Ayrıca geçici olarak ağrıyı azaltmak için bazı doğal ilaçlar deneyebilirsiniz.

1. Biber ve Tuz

bir diş maddeler, anti-bakteriyel, anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahip her ikisi de çok hassas olduğunda biber karışık tuz büyük kullanım olabilir.

  1. bir macun oluşturmak için su ile birkaç damla biber ve ortak tuz eşit miktarda karıştırılır.
  2. etkilenen diş macunu doğrudan uygulayın ve birkaç dakika bekletin.
  3. birkaç gün bu günlük yapın.

2. Sarımsak

sarımsak kullanımı da diş ağrısı gelen muazzam bir rahatlama sağlayabilir. Sarımsak ağrıyı azaltmada çok etkili olabilir antibiyotik ve diğer tıbbi özellikleri vardır.

Bazı sofra tuzunun veya siyah tuzu ile ezilmiş sarımsak karanfil (ya da sarımsak tozu) karıştırın ve ağrıyı hafifletmek için etkilenen dişin üzerine doğrudan uygulayın. Eğer tercih ederseniz, yardım almak için sarımsak bir ya da iki diş çiğnemek olabilir.

Bir kaç gün bu doğal tedavi tekrarlayın.

3. Karanfil

Karanfil, anti-inflamatuar, antibakteriyel, antioksidan ve diş ağrısı hafifletmek ve enfeksiyonla mücadele yardım anestezik özelliklere sahiptir.

  • tam iki diş çektirmek.Biraz zeytinyağı veya herhangi bir bitkisel yağ karıştırın ve etkilenen diş üzerinde uygulanır.
  • Başka bir seçenek karanfil yağı bir pamuk kurulamak ve boğaz diş üzerinde doğrudan ovmak etmektir.Veya, su yarım bardak karanfil yağı birkaç damla karıştırın ve bir ağız çalkalama suyu olarak kullanabilirsiniz.

4. Soğan

Soğan Bir diş ağrısı kontrol antiseptik ve antimikrobiyal özelliklere sahip. Bir enfeksiyona neden olan mikropları öldürerek ağrı rahatlama sağlayabilir.

  • Birkaç dakika ağrıyı hafifletmek için bir diş ağrısı ilk işareti, çiğ soğan çiğnemek.
  • Bunu çiğnemek mümkün değilse, doğrudan kötü diş veya dişeti üzerinde çiğ soğan bir parça yerleştirin.

5. Çadıruşağı

Bu tür diş ağrısı ve diş etlerinde kanama olarak diş problemleri şeytantersi kullanımı ile evde tedavi edilebilir.

  • Sadece limon suyu, iki çay kaşığı bir tutam veya toz şeytantersi bir buçuk çay kaşığı ekleyin ve sonra hafifçe ısıtın.etkilenen alan üzerinde çözümü uygulamak için bir pamuk ped kullanın.Bu ağrı size hızlı bir rahatlama sağlayacaktır.
  • Alternatif olarak, açıklık tereyağında kızartılmış asafetida anlık rahatlama için diş boşluğuna konabilir.

6. Sıcak Tuzlu Su

Ilık tuzlu su basit bir cam diş ağrısı tedavisinde yardımcı olabilir.

Sıcak bir bardak su içinde ortak tuz yarım kaşık karıştırın ve iyice ağzınızı çalkalayın için kullanabilirsiniz.

Bu şişme ve enflamasyonu azaltmaya yardımcı, hem de enfeksiyona neden bakteri mücadele edecek.

Diş Ağrısına Evde Tedavi