Bonzai Nedir? Tanımı ve Anlamı

Yeni nesil uyuşturucu olarak adlandırılan bonzai nedir? İçildiği zaman nasıl bir etki bırakır? İçerisindeki sağlığa zararlı maddeler nelerdir? Çocuklarımızı bu maddeden uzak tutalım.

Bonzai Nedir? Tanımı ve Anlamı

Bonzai nedir?
İçildiği zaman insanda nasıl bir etki bırakır?
Bonzai içen birisi nasıl anlaşılır sizin için derlediğimiz bu haber mutlaka okuyunuz.

Tanımı:Bonzai Sentetik Cannabinoid ismi altındaki birçok maddeden oluşmaktadır. Tamamen kimyasal olan bu uyuşturucu madde bazı bitlkilerin yapraklarına karıştırılarak ortaya çıkmaktadır. İçildiği zaman insan üzerinde çok büyük bir etkisi olmaktadır.

BONZAİ ANLAMI NEDİR ?

Bonzai kullananlar jamaica kullananlar bonzainin zararları jamaica’nın zararları bon (tabak), sai (ağaç) kelimelerinden oluşan bonsai kelimesi, tabak ya da taş üzerinde yetiştirilen, minyatürilize edilmiş ağaçları ifade eder. türkçeye bonzai olarak geçmiştir.

SON YILLARDA POPÜLER OLDU

Bundan 3 4 yıl önce piyasada olmayan bu uyuşturucu madde son zamanlarda ülkemizde ve dünyada hızla yayılmaktadır. Herkez buna yönelmektedir. Çok tehlikeli olan bu uyuşturucu tek seferde bile ölüm riski oluşturabiliyor ve öldürüyor. Örneklerini belki görmüş ve ya duymuşsunuzdur. Tek bir duman bile öldürebilir ölüm riski vardır zamanın en tehlikeli uyuşturucuları arasındadır.

İçen bir kişinin yaşayacağı bazı zararları aşağıdaki gibidir.

bonzai
Bonzai Nedir? Tanımı ve Anlamı

Zararları;

1- Kan basıncıda hızlı artış ve nabız yükselmesi
2- Şiddetli ağız kuruluğu
3- Göz kızarıklığı
4- Halüsülasyon hayal görme
5- Açlık hissi
6- Ortam seçememe nerede olduğunu hatırlayamama
7- Geçici körlük
8- Geçici felç durumu

Aşağıdaki videoda Bonzai içen bir kaç genç kardeşimizin hali ortadadır. Video Türkiye’de çekilmiş ve gençlerin asker oldukları görülüyor. Videoda yerde uzanan beyazlı genç arkadaşımızın hareketlerini dikkatlice izleyin ve bu illetin neler yapabileceğini görün. Bu illeti lütfen çocuklarımızdan uzak tutalım.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir