Bir Araç Çekişten Neden Düşer?

mercedes benzARAÇ NEDEN ÇEKİŞTEN DÜŞER?

Aracın çekişi bir çok sebepten dolayı düşebilir. Aşağıdaki durumların oluşması durumunda araç çekişten düşebilir.

Deforme olan Bujiler ve Buji Kabloları: Devre dışı kalan bir buji veya kablosu arabayı çekişten düşürür. Motor 3 silindire düşeceğinden dolayı da bariz bir şekilde arabada titreme gaz pedalına basıldığında gitmeme fazla yakıt yakma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Baskı Balata: Baskı balatası biten arabanın çekişi düşer. Baskı balatası biten araba gaza basıldığında devir göstergesi yükseldiği halde araba hızlanmaz. Baskı balatası iyice biten bir araba yolda bırakabilir. Çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Hava Filtresi: Hava filtresi tıkanan ve uzun zamandır değiştirilmemiş ise arabanın ateşleme odalarına çekilen hava ve yakıt karışımı dengesiz olacağından hem arabanın yakıt sarfiyatını arttırdığı gibi, çekişten de düşürür. Bu konuda uzmanlar 2. el alınan arabaların veya 6 ayda bir hava filtresinin değiştirilmesinin faydalı olacağını söylemektedir.

Eğer aracınızın çekişinin düşmesi yukarıda saydığımız temel bölümlerden kaynaklanmıyorsa bir servise giderek kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Zaten biz genel anlamıyla bilgilendirme amaçlı yazdık. Gerçek teşhisi tamirci ustaları koyacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir