Çay Ağacı Yağının Bel Soğukluğuna Faydası

Bel Soğukluğu İçin Bitkisel Tedavi Yolları
Kadınlarda evde bel soğukluğu tedavisinde önerilecek yöntemlerden bir tanesi de tampon vazifesi görecek bir maddeyi bu pamuk olabilir veya temiz bir sargı bezi olabilir elma sirkesine batırdıktan sonra vajina bölgesinde birkaç dakika beklettikten sonra çıkarabilirler.
Peki bel soğukluğu tedavi edilebilir bir hastalık mı? Kesinlikle tedavi edilebilir bir hastalıktır.Ancak antibiyotik kullanımının faydasından çok zararı olduğu gözlemlenmiştir.Antibiyotik kullanımının yerine bitkisel tedavi daha güvenlidir.
Alternatif tedavi yöntemi olarak evde bitkisel tedavi uygulamak daha doğrudur.Sizlere bitkisel tedavilerden birkaç tanesini sıralayalım.

Bel Soğukluğuna Ne İyi Gelir
Bel Soğukluğuna Ne İyi Gelir

Sarımsak’ın Bel Soğukluğuna Faydası:
Sarımsaktaki Allicin maddesi bel soğukluğu ile mücadelede direnç gösteren etken bir maddedir.Allicin maddesi sarımsaktaki diğer bileşenlerle birlikte güçlü bir antibakteriyel oluşturur.
Tabi sarımsağın faydalı olabilmesi için düzenli olarak tüketilmesi gereklidir.Birkaç diş sarımsağı ezip enfeksiyon bölgesine birkaç dakika uygulayıp sonra temizliğini yaparsak muhakkak faydası olacaktır.

Sarımsağın Bel Soğukluğuna Faydası
Sarımsağın Bel Soğukluğuna Faydası

Elma Sirkesinin Bel Soğukluğuna Faydası:
Elma sirkesinin asidik özellikleri bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur. Elma sirkesi bu konuda en etkili sirkedir.Bel soğukluğu genellikle enfeksiyon kaynaklıdır.Dolayısıyla organlarımızı temizlemek için banyo suyunuza elma sirkesi eklemeniz doğal tedavi açısından faydalı olacaktır.Elma sirkeli suyla banyo yaptıktan birkaç dakika sonra normal suyla temizlenmek gerekir.
Daha öncede bahsettiğimiz üzere ek olarak, kadınlar sirkeyi bir tamponun içine sokabilir ve vajinal belsoğukluğunun tedavisine yardımcı olmak için birkaç dakika vajinalarına yerleştirebilirler.

Elma Sirkesinin Bel Soğukluğuna Faydası
Elma Sirkesinin Bel Soğukluğuna Faydası

Ekinezya Bitkisinin Bel Soğukluğuna Faydası:
Amerika’ya özgü popüler bir çiçek olan Echinacea, bel soğukluğunun tedavisinde yardımcı olabilecek güçlü antibakteriyel özelliklere sahip bir bitkidir. Sadece Echinacea esansiyel yağı satın alın, bir taşıyıcı yağda seyreltin ve enfekte bölgeye uygulayın, ardından birkaç dakika sonra durulayın.

Ekinezya Bitkisinin Bel Soğukluğuna Faydası
Ekinezya Bitkisinin Bel Soğukluğuna Faydası

Çay Ağacı Yağının Bel Soğukluğuna Faydası:
Çay ağacı yağı, çevresindeki en popüler antibakteriyel çözeltilerden biridir ve çeşitli enfeksiyonların hafifletilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.
Kadınlar, tamponlarına birkaç damla seyreltilmiş çay ağacı yağı ekleyerek ve sonra birkaç dakika boyunca vajinalarına yerleştirerek bel soğukluğu tedavisinde kullanılabilir. Erkekler için, seyreltilmiş çözeltiyi doğrudan enfekte bölgelere uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının Bel Soğukluğuna Faydası
Çay Ağacı Yağının Bel Soğukluğuna Faydası

Biberiyenin Bel Soğukluğuna Faydası:
Bu popüler pişirme bitkisi, 40’ın üzerinde antibakteriyel ve 20 antiviral bileşik içerir. Günde iki kez almanız gereken 1 su bardağı 1 çorba kaşığı kuru biberiyeyi 1 su bardağı karıştırarak biberiye çözeltisi oluşturabilirsiniz.
Umarım Bel Soğukluğunun Tedavisinde sizler için faydalı olmuştur.
Elitegitim.com sitesi olarak sağlıklı günler dileriz.

Biberiyenin Bel Soğukluğuna Faydası
Biberiyenin Bel Soğukluğuna Faydası