Avokado Meyvesi Nasıl Yenir?

AVAKADO NASIL YENİR?avokado

Değerli ziyaretçilerimiz faydalarinelerdir.com‘da daha önce sizlere avokadonun faydalarını yazmıştık. Avakado nasıl yenir? sorusuna cevabı da burdan vermek istiyorum çünkü bu konu faydalarinelerdir.com sitesinin ilgi alanına girmiyor. Öncelikle avokado meyvesinin tam anlamıyla olgunlaşma evresi dalından koparıldıktan sonra başladığından ve marketlerde pazarda pek bekletilme durumunun olmadığından dolayı biz avakadoyu aslında satın aldığımızda henüz olgunlaşmamış bir şekilde satın alırız. Daha önce avokado ile ilgili şöyle tepkiler aldığım oldu avokado hiç güzel değil, tadı kötü, vb. bu eleştirilerin hepsinin nedeni olgunlaşmamış avokadodan kaynaklanmaktadır. Siz avokadoyu pazardan aldığınız bir armut gibi hemen alıp yıkayıp yiyemessiniz. Bu afrika kökenli meyvenin üretimi ülkemizde her geçen yıl daha da yaygınlaşmaktadır ve maalesef insanlarımız avakado meyvesinin nasıl tüketileceğini bilmediğinden dolayı bu meyveye ön yargı ile yaklaşıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz olgunlaşma devresi tamamlanmış olan avokado meyvesini sağ tarafta resimde de görüldüğü gibi tam ortadan ikiye keserek, çok sert olan çekirdeği meyveden ayırıp, meyvenin beyaz kısmını küçük kare şeklinde doğrayarak tüketebilirsiniz. Avakadonun bir çok tüketilme şekli vardır. Bunlardan bir kaç tanesini sizler ile paylaşalım. Avokadoyu tabağa koyup biber ve tuz ilave ederek tüketebilirsiniz. Hazırladığını hamburger veya sandviçin içine ekleyerek de tüketebilirsiniz. Tavada üzerine yumurta kırarak da avokado yenilebilir. İnce ince doğranmış avokadoyu sarımsaklı yoğurt ile karıştırılıp tüketilebilir. Et sotesi, tavuk sotesi ve mantar sotesine de avokado eklenerek tüketilebilir.

Değerli okurlarımız henüz yayın hayatına yeni başlayan ve meyvelerin, sebzelerin, bitki çaylarının ve bitkilerin faydaları hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştığımız http://faydalarinelerdir.com/’u takip etmenizi önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir