HomePod Özellikleri

Apple HomePod İle İlgili Bilmeniz gereken ipuçları ve püf noktaları
HomePod’in özellikleri hakkında merak ettikleriniz?
Apple’ın HomePod’unun akıllı konuşmacısının satışa sunulmasından bu yana yaklaşık bir yıl geçti. Bu süre zarfında Apple, HomePod’un yazılımını güncelleyerek telefon görüşmeleri, takvim entegrasyonu ve iPhone’umu Bul özelliğini kullanma becerisini güncelledi.
HomePod’un bazı özelliklerini ve bunların nasıl kullanılacağını öğrenmeden önce, HomePod’unuzun yazılımının güncel olduğundan emin olmanız bence ilk olarak atılacak önemli bir adımdır.
Apple HomePod nasıl güncellenir?
HomePod’unuzdaki yazılımı güncellemeden önce, iPhone’unuzdaki yazılımın Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’deki güncel olup olmadığını iki kez kontrol edin. Güncellemeye ihtiyacınız olursa bu bölümden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
HomePod’unuzdaki yazılımı güncellemek için iOS cihazınızdaki Home uygulamasını açın. Sol üst köşedeki Giriş simgesine dokunun, daha sonra Hoparlörler etiketli bölüme gidin ve Yazılım Güncelleme’yi seçin.
Bir güncelleme varsa, Kur’a dokunun ve HomePod’unuzun güncellenmesine izin verin. Hoparlörün üstündeki beyaz dönen ışık sayesinde güncellemenin hala devam ettiğini anlayabileceksiniz.
Apple HomePod’un Bilmemiz gereken özellikleri
İOS yüklü olan herhangi bir aygıtınızda bu İphone telefonunuz veya İpadiniz olabilir.HomePod uygulaması olmasına rağmen Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod ile yapabileceğiniz daha birçok özelliği var.Sizler için bunları araştırdık.Faydalı olması dileğiyle.
Önce cihazımızı bence bir kuralım.Sonra özelliklerine detaylı bakalım.HomePod Kablosunu takın ve birkaç sn bekleyin.İOS yüklü cihazımızın kilidini açalım ve uyarı ekranının gelmesini bekleyelim.
HomePod’un bazı ayarlarını değiştirmemiz için merak etmeyin uygulama bizi yönlendiriyor.
Ses kontroluyle açık müziği kapatmaya kadar HomePod en iyi şekilde yararlanabilecek ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.Mesela,
” Siri , annemi ara.” dediğinizde artık HomePod’i kullarak telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz.
HomePod ile Spotify veya Google Play Müzik çalışmayabilir,ancak Apple Music’i kullanmaktan kaçınmanın ve HomePod’u kullanmanın bir yolu vardır.
Şarkı sözlerine göre bir şarkı çal . Bu oldukça havalı bir durum. Siri’den “ sözleri ekleyen ” bir şarkı çalmasını isteyebilirsiniz ve doğru sözleri söylediğiniz sürece, Siri istediğiniz şarkıyı çalmaya başlayacaktır.
İPhone’um nerede? Siri’ye sormanız gereken tek şey budur , o zaman size iphonunuzu bulmak için çaldırayım mı diye soracaktır.
Birden fazla zamanlayıcı oluşturun . “Hey Siri, 15 dakika boyunca bir zamanlayıcı başlat.” Unutmayın, aynı anda iki zamanlayıcı oluşturamazsınız.Birini başlatmanız, Siri’nin komutları dinlemeyi bırakmasını beklemeniz ve ardından işlemi yeniden başlatmanız gerekir.
İki hoparlör stereo sese eşittir. İki HomePod’unuz varsa, bunları stereo olarak çalmak için bağlayabilir veya aynı sesi farklı odalarda birden fazla hoparlöre aktarabilirsiniz.

HomePod Özellikleri
HomePod Özellikleri