Android Telefonlarda Periscope Yükleme Hatası ve Çözümü

Selam arkadaşlar sizlere bu yazımızda Twitter tarafından üretilerek uzun bir süre sadece ios (İphone) işletim sistemini kullananlar tarafından kullanılan periscope hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bir çok arkadaşım da benim yaşadığım sorunu yaşayabilir. Bu yüzden konuyu açmaya karar verdim. Umarım faydasını görürsünüz. benim telefonum General Mobile Discovery 16 Gb modeli ve play storeden periscope’yi indirmeye çalıştığımda şu hatayı alıyordum. ”Cihazınız bu sürümle uyumlu değil”. Telefon modeli farketmiyor bu hata için örnek verecek olursak Samsung NOTE2, Samsung s3, Samsung s4 mini, General Mobile Elite, General Mobile Discovery 2 gibi telefon modellerindede bu hata ile sık sık karşılaşabilirsiniz.periscope

Öncelikle bu sorunu yani ”Cihazınız bu sürümle uygun değil” hatasının nedeninin telefondan değil telefonunuzun android işletim sisteminin düşük olmasından kaynaklanıyor bunu bilmenizde fayda var. Bazı telefonlar mesela benim telefonum normalde güncellemeyi yani, yeni sürüm gelmiş ise sistem güncelleme bazı telefon modellerinde yeni sürüm kontrol etme gibi iconlar vardır. Bu icona tıkladığımızda normalde yeni sürüm kontrol ediliyor ve yeni güncelleme gelmiş ise de yeni sürümü yükle veya yükleme gibi sorular soruyor buna bağlı olarak da kullanıcı olarak bize soruyor. Fakat benim telefonum bu olayı yapmadı yeni sürüm gelmesine rağmen her defasında yeni sürüm bulunamadı telefonunuzda son sürüm yüklü diyor. Eğer sizlerde bu grubun içindeyseniz. Telefonunuza root (format) atarak yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

Twitterin ürettiği Periscope uygulaması android 4.4 istediği için sizin telefonunuzun android sürümü ise 4.2 olduğu için playstore’de Periscope programı için ”cihazınız bu sürümle uyumlu değildir” uyarısı alırsınız ve programı yükleyemezsiniz. Arkadaşlar telefon modeli farketmiyor yukarıda bahsettiğim konulardan özetçe şunu çıkarmalıyız bizim telefonumuz düşük model olduğu için değil Android işletim sistemi 4.4’ün altında kaldığı için uygulamayı yükleyemiyoruz. Peki ama ben cep telefonumu android 4.4’e nasıl yükseltebilirim? işte örnek bir cevabı General Mobile Discovery 4 gb – 16 gb modeli için aşağıdaki videolu anlatımda bir arkadaş çok ayırt edici olarak anlatmış teşekkür ediyorum video’yu çeken arkadaşa. Ben General Mobile Discovery telefonunu örnek verdim. Sizlerde farklı telefon modelleri varsa ve sizde aynı sorunu yaşıyorsanız. Google’de küçük bir araştırma ile kendi telefon modelinize nasıl root (format-yeni sürüm) atıldığını öğrenebilirsiniz. Eğer siz uğraşamam diyorsanız. 15 TL-30 TL gibi bir rtakam ödeyerek telefoncuda da bu işlemi yaptırabilirsiniz. Benim tavsiyem kendinizde çok rahat yapabilirsiniz. Boşuna para vermeyin!

General Mobil Kitkat 4.4 Sürümü Rot Videosu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir