Alcoyano Nasıl Bir Takımdır? Nerenin Takımı

Alcoyano Nasıl Bir Takımdır? Nerenin Takımı,Alcoyano Takım Renkleri,Alcoyano Nerenin Takımı,Alcoyano Real Madrid’i Nasıl Eledi

Alcoyano Nasıl Bir Takımdır? Nerenin Takımı

Club Deportivo Alcoyano, SAD , Valencia özerk topluluğundaki Alcoy merkezli bir İspanyol futbol takımıdır . 1928’de kurulan, 4,850 kişilik oturma kapasitesi ile Estadio El Collao’da ev maçları düzenleyen Segunda División B – Group 3’te oynuyor .Takım aynı zamanda Alcoià , Valencian’da adıyla da tanınır .
İspanyolca’da bu futbol kulübünün adını içeren bir benzetme var, “Tener más moral que el Alcoyano” (“Alcoyano’dan daha fazla morale sahip olmak”). Bu söz muhtemelen 1950’lerde Alcoyano’nun evinde 0-13 mağlup olduğu ancak asla pes etmediği ve yine de maçın sonunda gol atmaya çalıştığı 1950’lerde ortaya çıktı.

Bununla birlikte, kökenleri biraz belirsiz olduğu için, bazı tarihçiler bu konuda tartışmalıdır.Kulübün resmi marşı “La moral del Alcoyano” (Alcoyano moral), Miguel Peidró ve Jaime Lloret’in müziği ve Armando Santacreu’nun sözleri. 1979’da kulübün 50. yıldönümü için oluşturuldu. 2004 yılında kulübün 75. yıldönümüne denk gelen müzik modernize edildi ve şarkıcı José Zamora tarafından seslendirildi.
Alcoy şehrinin çok önemli bir kulübü vardı, Boxing Club Deportivo Alcoyano. 1927’de futbol bölümü büyük kulüplere karşı çok sayıda maç kazandı ve futbol kulübünün kurulmasına yol açtı. Club Deportivo Alcoyano , şehirdeki iki kulüp olan Levante ve Racing’in birleşmesinden sonra 1928’de ışığı gördü. Ancak, yalnızca dört yıl sonra Kraliyet İspanya Futbol Federasyonu’na katıldı .
1942’de kulüp ilk olarak Segunda División’a ulaştı ve sonraki yıllarda bu seviye ile en üst seviye arasında geçiş yapmaya devam etti .

İkinci ligdeki ilk maçları Real Murcia’ya karşı 2-3 ev mağlubiyetiyle , alttan ikinci sırada küme düşerek gerçekleşti . Kulüp o sezon oynadığı 14 maçta sadece 8 sayı ve 28 gol yedi, 8 takım arasında en kötü sonuç. Tarihte ilk kez Alcoyano , 1945’te Segunda División’u kazanarak ilk İspanyol bölümü olan La Liga’ya ulaştı .
In 1947-48 , Alcoyano bile daha yüksek bitirme, tarihinde sadece bir süre için ilk bölümü statüsünü muhafaza Real Madrid . O sezon Alcoiano tarihinin en iyisiydi – kulüp La Liga’da 10. sırada bitirdi. Ancak sonraki kırk yıl, ikinci seviyede çok kısa büyülerle esas olarak üçüncü ve dördüncü bölümlerde geçti . 1953-54 sezonunda Alcoyano, tarihinde ilk kez Tercera División’a düştü .1954-55 sezonunda kulüp, Tercera División’un 10. Grubunda birinci sıraya ulaştı, ancak Segunda División B’ye yükselemedi.
Alcoyano, 2004-05’te üçüncü kategoriye geri döndü , tutarlı bir şekilde yükselme play-off’larına ulaştı ve terfi edemedi. 2005-06 sezonunda takım , İspanya Kupası’nda da RCD Mallorca’yı 4–1 yenerek ve dördüncü turda Atlético Madrid’e karşı sadece bir golle (0–1) mağlup ederek iyi bir performans sergiledi .
Haziran 2011’de, 42 yıl sonra, Alcoyano normal sezonu üçüncü sırada tamamladıktan ve yükselme playofflarında Real Madrid Castilla , SD Eibar ve CD Lugo’yu elden çıkardıktan sonra nihayet ikinci bölüme döndü . Ancak, kulüp ikinci ligde sadece bir sezon geçirdi ve Segunda División B’ye geri döndü.1 Ağustos 2014’te kulüp “Public Limited Sports Company” (Sociedad Anónima Deportiva) dönüşüm sürecini tamamladı.
Kulüp, 2018-19 sezonunu küme düşme noktasına yakın olan Segunda División B, Grup 3’te 16. oldu.
20 Ocak 2021 tarihinde, Alcoyano İspanyol devleri ortadan kaldırarak tarihe geçti Real Madrid dan 2020-21 Copa del Rey evde onları 2-1 yenerek.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir