Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Afrodizyak
Afrodizyak

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Afrodizyak nedir?

Kadın ve erkeklerde cinsel istekliliği arttıran, vücuttaki libido seviyesini yükselten etkiye afrodizyak etkisi denir. Afrodizyak yediğimiz bazı besinlerle ve kullandığımız karışımlarla arttırılabilir. Yediğimiz deniz ürünlerinde, bazı meyvelerde, bazı sebzelerde ve kuruyemişlerde doğal afrodizyak etkisi bulunur. Afrodizyak etkisi yaratan yiyeceklerden verebileceğimiz örnekler şunlardır;

Afrodizyak Etkisi Yapan Çilek
Afrodizyak Etkisi Yapan Çilek

Çilek : Güçlü bir afrodizyak etkisi bulunan çilek, aynı zamanda cilt sorunlarına da doğal bir çözüm kaynağıdır.

Afrodizyak Etkisi Yapan Çilek
Afrodizyak Etkisi Yapan Çilek

İncir : Genellikle erkeklerin cinsel gücünü ve performansını arttırmak için kullandığı incir, içerisinde bulundurduğu B ve E vitaminleri sayesinde de vücuda son derece faydalı bir yiyecektir. Sindirimi de kolaylaştırması sayesinde afrodizyak etkisini iyiden iyiye gösterecek ve cinsel birlikteliklerinizde daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Muz : Cinsel performans için en sık başvurulan doğal kaynaklardan biri de şüphesiz ki muzdur. Muzu ister tek başına yiyerek, ister kabuğuyla pişirip farklı bir tat yaratarak tüketebilir ve libidonuza katkı sağlayarak muzun afrodizyak etkisinden faydalanabilirsiniz. Muzun kabuğuyla da tüketilebilmesinin sebebi kabuğun alt katmanında yer alan bufotenin maddesi. Bu madde vücudumuza keyif veriyor ve özgüvenimizi de arttırdığı için doğal olarak libidomuz bu durumdan etkilenerek cinsel isteklilik had safhalara çıkıyor. Bunun dışında yine muzun içerisinde bulunan B vitamini, vücudumuzda bulunan karbonhidratları enerjiye dönüştürmek için yoğun çaba gösteriyor. Bu çabanın da sonucunda yatakta daha uzun bir cinsel birliktelik ve daha az yorgun olduğumuz için dayanıklılık elde etmiş oluyoruz. Erkekler için de çok başarılı bir testosteron üreticisi olduğundan muz, cinsel yaşam sağlığı için vazgeçilmez bir meyve olma özelliğini koruyor.

Afrodizyak Etkisi Yapan Çilek
Afrodizyak Etkisi Yapan Çilek

Avokado : Çok eski dönemlerden beri cinsel gücü arttırıcı etkisiyle bilinen avokado, vücuttaki şehvet hislerini uyandırdığı için direkt olarak afrodizyak etki yaratır.

Karpuz : Vücutta damarların genişlemesini sağlayan karpuz, kanın daha rahat akmasını ve bununla bağlantılı olarak cinsel birleşme sırasında ereksiyon probleminin ortadan kalkmasını sağlar. Böylelikle karpuz yiyerek de vücudunuzda afrodizyak etkisi yaratabilirsiniz.

Zencefil : Çok uzun zamandır bireydeki afrodizyak duygularını canlandırmak için yapılan tatlıların içine ve değişik şifa karışımlarının içine koyulan zencefilin hiç kuşkusuz ki erkeklerde ve kadınlarda afrodizyak etkisi yaratması da mümkün. Çay olarak da içilebilen zencefilin kan dolaşımını hızlandırdıktan sonra libidoyu da yükselttiği söylenmektedir.

Sarımsak : Çiğ tüketilmemesi şartıyla vücuda alınabilecek sarımsağın, cinsellik adına tüm hormonları çalıştırabildiği için alınabilecek en iyi afrodizyak etkili besinlerden biri olduğu söylenmektedir. Kalsiyum, protein, C, B ve A vitaminlerini içeren sarımsak bu içeriklerini bireyin cinsel gücü için kullanmasına imkan sağlar. Çiğ olarak tüketilmemesi konusu da seks esnasında partnerinizin kokudan rahatsız olabilme ihtimalinden kaynaklanmaktadır.

Lahana : İçerisindeki enzimlerle özellikle erkeklerde cinsel istekliliği en uç noktaya vurdurduğu söylenmektedir. Lahananın bu yüzden erkekler için iyi bir afrodizyak kaynağı olduğu belirtilmektedir.

İstiridye : Romalılar zamanından beri doğal bir afrodizyak kaynağı olan istiridye, içerisinde bulunan aminoasitlerle kadınlarda ve erkeklerde cinsel istekliliği arttıran besinler arasındadır.  İçerdiği çinko enzimi de erkeklerde sperm sayısının fazlalaşmasına yararlı olmaktadır.

Çikolata : Afrodizyak etki denilince akla ilk gelen yiyeceklerden biri çikolatadır. Çikolatanın içerisinde bulunan endorfin maddesi kişinin kendisini daha iyi hissetmesine sebep olduğu için daha rahat bir şekilde cinsel birleşme yaşamasına da olanak sağlıyor. Bunun dışında içerdiği triptofa maddesi stresi ve sıkıntıyı azaltıp vücutta hareketliliği sağlayarak libidonun artmasına sebep oluyor.

Bal : Balın içerdiği B vitamini, erkekler için testosteron üretimini arttırmak adına son derece faydalıdır. Evli çiftlerin evlendikten sonra geçirdikleri ilk günlerin ismine ”balayı” denmesinin de balın bu derece cinsel performansa yardımcı olmasında kaynaklandığı rivayet edilir. İçeriğinde bulunan karbonhidratlar bedenen gayet enerjik olunmasını ayrıca da cinsel performans için gerekli olan kas gücünün sağlam olmasını sağlar. Östrojen maddesiyle de vücuttaki kan akışını hızlandırarak erkeği ve kadını tahrik edebilme özelliği vardır. Balın bunca yararını kadın-erkek herkes afrodizyak etkisinden faydalanmak için kullanabilir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir