Adaçayına Limon Atılır Mı ?

Adaçayına Limon Atılır Mı ?,Adaçayı nasıl demlenir,Adaçayı Nasıl İçilmeli,Adaçayı Faydaları,Adaçayı Çeşitleri,Adaçayı Limonlu İçilirmi

Adaçayına Limon Atılır Mı ?

Adaçayına limon atılmalı mı? Nasıl içilmeli?

Adaçayı, çok uzun süreden beri hastalık tedavilerinde kullanılan şifalı bir bitki çayıdır. Adaçayının vücutta ağızdaki yaraları iyileştirme, vücuda dinginlik ve sakinlik verme, bronşit ve astım sebepli sıkıntıları hafifletme, hafızayı daha da güçlendirip Alzheimer hastalığının yanında yardımcı olarak kullanılma gibi özellikleri vardır. Yıllardır içilen adaçayının içilme şekilleri kişiden kişiye göre değişmektedir.

Adaçayını limon atmadan için

Uzman görüşlerine göre; adaçayının içerisine atılan limon çayın bütün şifalı yönünü yok ediyor. Adaçayının içerisinde sağlığımıza iyi gelen maddeler uçucu ve kokulu yağlar olarak bulunmakta. Biz içeceğimiz adaçayına limon attığımızda, içerisindeki limon bütün bu yağların etkisini kaybetmesine neden oluyor ve içtiğimiz şey adaçayı olmaktan çıkıp içerisine limon olan sıcak bir suya dönüşüyor. Üstelik bu kural sadece adaçayı için değil bütün bitki çayları için geçerli. Tek bir istisna olarak nane çayını sayabiliriz. Nane çayının içeriğinde limonla etkileşime girip şifasını kaybedecek yağlar bulunmadığı için nane çayı limonla içilebilir. Özetle, adaçayına limon atılmaması gerekmektedir.

Adaçayı nasıl demlenir

Bunların dışında bitki çaylarını pişirme tekniğini de doğru öğrenmemiz gerek. Adaçayı içeceksek bardağa önce adaçayını koyup ardından sıcak suyu eklemek yanlış bir yöntem olacaktır. Doğru olan önce sıcak suyu koyup sonra üzerine adaçayını eklemektir. Bu işlem diğer tüm bitki çayları için aynı seyirde olmalıdır. Ve içeceğimiz bu çayların günlük dozajına dikkat etmemiz gerekir. Nasıl ki normal şartlarda kullandığımız ilaçları gerekli sayıda alıp fazlaya kaçmıyorsak bu konuda da aynı şekilde fazla çay içmemeye özen göstermeliyiz.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir