İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması


İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler;
Şu anda hepimiz yeni bir eğitim öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz. Bireye yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temelinin ilköğretimde atıldığını biliyor, yurt kalkınmasının ilk aşamasının ilköğretim olduğuna inanıyoruz. Bu inançla okullarımızın açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutluyoruz.
İlkokuldan mezun olurken öğretmenimin söylediği sözler hala aklımda.”Hayatın başındaki sevgili yavrularım yuvanızdan uçun…”demişti kendileri. İşte yuvadan uçmaya hazır hale gelen 8.sınıf öğrencilerimiz ve yuvadan uçma yeterliliğini okulumuzda kazanacak olan 1.sınıf örencilerimizi bir arada görmekten dolayı çok mutluyuz, hepiniz okulunuza hoş geldiniz!
Hayata dair bir şeyler üretebilmek, okuma yazmayı öğrenmekle başlar. Törenlerle açtığımız bu eğitim öğretim yılı sonunda okul hayatına henüz başlamış olan 1.sınıf öğrencilerimiz de okuma yazmayı öğrenerek hayata ilk adımlarını atmış olacaklardır. Onların bu heyecanını gördükçe bizler de heyecanlanıyor ve bir an önce bildiklerimizi paylaşmayı arzuluyoruz.
İlköğretimin zorunlu olduğu ülkemizde, bizim okulumuzdaki hiçbir öğrencimizin zorla okula geldiğini düşünmüyoruz. Çünkü okulumuzdaki öğretmen kadromuzun ideal bireyler yetiştirme yeterliliğine sahip olduğunun farkındayız ve bununla gurur duyuyoruz.Amacımız;kendi kararlarını kendi verebilen,esnek düşünebilen,Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,üst düzey zihinsel becerilerin yanında gerekli devinişsel ve duyuşsal niteliklere sahip,kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmektir.Eğitim öğretim yılımızın başlangıcı olan bu günden itibaren bu amacımıza ulaşmak için tüm öğretmen arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız.Biz insanlığa faydalı olacak bireyler yetiştirmek istiyoruz ve bunun okuma yazmayı öğrenmekle başladığını düşünüyoruz.
Yeni bilgiler, yeni dostluklar,güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileğimle hepinize tekrar hoş geldiniz diyor,ilköğretim haftanızı kutluyorum.

25 Haziran 2010 Saat : 4:42
Bu Yazı Hakkında Yorumunuz Nedir?

İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

KATEGORİLER

Son Yorumlar

Ödev Ödev